Вступ 2019: які виші обирають найчастіше та як уникнути помилок під час подання документів
До вишів вже подано понад пів мільйона електронних заяв.

За підсумками другого тижня вступної компанії, найчастіше абітурієнти обирають вищі навчальні заклади Києва та Львова. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України (МОЗ).
Найчастіше абітурієнти обирали такі університети та інститути:
Київський національний університет ім. Шевченка – майже 20 тисяч заяв;
Львівський національний університет ім. Франка – майже 19 тисяч;
Київський національний торговельно-економічний університет – трохи понад 17,5 тисяч;
НТУУ "Київський політехнічний інститут ім. Сікорського" – майже 16,5 тисяч;
НУ "Львівська політехніка" – трохи понад 15 тисяч.
На що звернути увагу під час вступу
Найпоширеніші запитання під час подання документів – щодо реєстрації електронних кабінетів та подання заяв, виставлення та скасування пріоритетів, виявлення помилок у документах про освіту, пільги, вступ з Криму і Донбасу тощо.
Як стверджує прес-служби МОЗ, часто вступники намагаються подати заяви на ті спеціальності, куди не мають необхідних сертифікатів ЗНО.
Система не пропускає такі заяви.
Щоб уникнути цієї проблеми, вступникам потрібно спочатку дізнатися, сертифікати ЗНО з яких саме предметів потрібні, щоб вступити на обрану ними пропозицію.
Набір сертифікатів на основну та небюджетну конкурсні пропозиції може відрізнятися.
Також вступник може подавати сертифікати не тільки цього року, а й 2018-го та 2017-го в будь-якій зручній йому комбінації.
За 2017 рік не приймаються лише оцінки ЗНО з іноземних мов.
У разі помилки у документі про базову або повну загальну середню освіту вступники можуть реєструвати електронні кабінети та подавати заяви до вишів, не чекаючи виготовлення дубліката.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.

3 липня: цей день в Україні і світі 08:24
ДЕНЬ 1226 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1226 RUSSIAN AGRESSION
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.