У Чернігівському ЦРМС навчали представників громад, де відбулися перші вибори
10 липня представники об’єднаних територіальних громад Чернігівського та Городнянського районів зібралися на тренінг «Перші кроки громад після виборів». Навчання організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС, привітала представників «нових» громад з приєднанням до когорти вже створених ОТГ області. Вона розповіла про діяльність Центру, його роль у реалізації рефоми децентралізації, а також про напрямки роботи експертів.
Також директорка Центру звернула увагу присутніх на виклики та завдання, які постають перед кожною громадою та її представниками, що взяли на себе відповідальність і працюватимуть над тим, щоб якість життя людей ставала кращою.
Людмила Чабак, радниця з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, розповіла учасникам навчального семінару про підготовку та проведення першої сесії ради ОТГ, а також про кадрові рішення та озвучила основні етапи реорганізації рад, що увійшли до складу ОТГ.
Ірина Кудрик надала роз’яснення щодо передачі бюджетних установ та закладів, їх майна до комунальної власності ОТГ.
Олександр Мельник, радник з питань місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС, розповів про першочергові заходи ОТГ для забезпечення сталого бюджетного процесу.
Додамо, що 9 липня семінар "Перші кроки громад після виборів" пройшов для представників Борзнянської та Озерянської об'єднаних теритіріальних громад у Борзні.
Нагадаємо, 30 червня у Новобілоуський, Киїнській, Хмільницькій, Борзнянській, Озерянській та Вихвостівській новостворених громадах пройшли перші вибори, на який були обрані голова та депутати місцевих рад.
Останні новини Чернігівщини
Доступ до послуг за будь-яких умов: про Індекс цифрової трансформації громад та Starlink – на брифінгу в ОВА 16:44
На національній платформі «Дія.Цифрова громада» працює унікальний інструмент – Індекс цифрової трансформації, який дозволяє в режимі реального часу вимірювати рівень цифровізації громад України.
На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 16:19
Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.
Новгород-Сіверські поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28
Оперативники та слідчі Новгород-Сіверського райвідділу поліції викрили незаконну діяльність 55-річного зловмисника, який систематично займався збутом наркотичних засобів. Зловмисника поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 14:47
На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.
Учень з Чернігівщини виборов призове місце на Всеукраїнській олімпіаді з математики 14:18
Молодь Чернігівщини вкотре демонструє незмінне прагнення до підкорення нових наукових висот.