"Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?", - представники ОТГ Чернігівщини
У червні 30 добровольців-вогнеборців з п’яти громад Чернігівської області пройшли навчання в рамках проекту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» Програми «U-LEAD з Європою».

Після чотирьох тижнів теоретичної та практичної підготовки бійці складали залік та продемонстрували свої навички в роботі із спецтехнікою.
Олександр Нагуло, заступник начальника УДСНС України в Чернігівській області, розповів: «За європейськими нормативами пожежна команда має прибувати на місце події за 20 хвилин. Це збереже життя людей та допомагає зберегти матеріальні цінності. Наші підрозділи розміщені, в основному, в райцентрах і відстані між населеними пунктами сягають більше 50 км. А це ніяк не 20 хвилин». За його словами «добровольці-вогнеборці» - це пілотний проект в Україні. Якщо будуть хороші результати, то цей досвід можна буде поширювати в усіх громадах країни.
Добровольці вчилися працювати з аварійним інструментом та спецтехнікою, користуватися захисним та спецодягом. Як розповів Євген Середа, інструктор, представники громад пройшли повний курс такого предмету як пожежна тактика, який регламентує дії рятувальника під час надзвичайної ситуації. «На заняттях з пожежної техніки та обладнання вони вчилися користуватися пожежною технікою та обладнанням, вивчали характеристики цього обладнання. Ще вони пройшли курс газо-димо-захисної служби і розуміють, як працювати в загазованому або задимленому середовищі», - сказав він.
Добровільні пожежні команди створюються в громадах для того щоб підсилювати місцеві загони рятувальників та державної служби МНС. Як сказав в.о. старости Василь Дяченко із села Волинка Сосницької громади: «Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?». Він розповів, що у їхньому селі залишилися пожежна машина від колгоспу і вдалося її зберегти, тепер головне навчитися самим і навчити односельців, пояснити їм принципи роботи добровільних пожежних команд і знайти правильну мотивацію.
«Головне, що нам куплять форму. Бо зараз немає нічого. Місяць навчалися. Отримали достатні знання. Нам показали і техніку і як з нею поводитися», - сказав Василь Дяченко.
Сергій Кравченко, заступник Плисківського сільського голови, розповів, що в його громаді вже сформували команду добровольців-вогнеборців з 12 бійців. Разом із ними він пройшов навчання і склав іспит. Всі вони тепер допомагатимуть гасити пожежі місцевій пожежній команді, яка є в Плисківській ОТГ. На його думку така практика є досить ефективною, тим більше що вона довела свою результативність в інших країнах.
«Як показує досвід європейських країн найбільш раціональним протипожежним засобом є об’єднання добровільних пожежних команд з державними командами рятівників. Цей процес створення добровільних команд в наших громадах тільки розпочинається. І проект Програми «U-LEAD з Європою» якраз найкращий інструмент для того, щоб розпочати цю роботу в Україні. В рамках проекту наші представники побували в Польщі та ознайомилися з кращими практиками, європейські тренери проводили для нас лекції та тренінги разом викладачами ДСНС в Чернігівській області», - розповів Сергій Кравченко.
Зазначимо, що 1 липня розпочалася друга черга навчань для ще 30 добровольців-вогнеборців з громад, учасниць проекту, інформує Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.