Про гендерну рівність – на тренінгу в Козелецькій ОТГ
Громадська організація «Спілка жінок Чернігівщини» провела 29 травня третій одноденний тренінг – тепер у Козелецькій громаді.
Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Розширення можливостей жінок в прийнятті рішень – успішна децентралізація влади». Його учасниці: депутатки Козелецької селищної ради, керівниці та спеціалістки виконавчих органів місцевого самоврядування, бюджетних організацій та підприємниці.
До тренінгу долучилася голова Козелецької селищної ради Олена Дмитренко. Вона переконана, що такий захід є важливим для підготовки, активізації та залучення жінок до прийняття рішень задля створення більш комфортного життя в громаді.
Учасниці тренінгу здійснювали картування Козельця, наглядно представили як благополучні, так і уразливі місця та проблемні зони селища. Визначили основні соціальні групи громади та їх проблеми, комфортність проживання та можливості самореалізації, що дозволило більш уважно відчути негаразди уразливих верств населення. Ці напрацювання можна використати при розробці планів соціально-економічного розвитку селищної ради.
Під час тренінгу велися активні та цікаві дискусії, жінки ділилися власним досвідом, шукали шляхи вирішення проблем громади, а також розширили розуміння сутності та значення гендерної рівності, усвідомили важливість впровадження гендерних підходів в управлінні громадою.
Для більш продуктивної роботи в подальшому учасниці тренінгу отримали посібник «Гендерний підхід в діяльності сільських, селищних, міських рад (громад)», розроблений та виготовлений у рамках проекту, та роздатковий матеріал, що допоможе сформувати гендерний портрет території (як дієвий інструмент просування рівності жінок і чоловіків).
Одним із важливих інструментів забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, на думку тренерів та голови Спілки жінок Чернігівщини Ірини Дорожкіної, є розвиток громадського сектору. Тому на тренінгу обговорили перспективи та можливості створення в Козелецькій ОТГ жіночої громадської організації.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.