Заклади дошкільної освіти Чернігівської області. ДОВІДКА
На кінець 2018 року на Чернігівщині діяло 438закладів дошкільноїосвіти: 226 дитячих садочків, 145 ясел-садків та 67інших закладів. Майже дві третини з них розташовані в сільській місцевості.

Переважна більшість закладів (87%) – загального розвитку, кожен дев’ятий – комбінованого виду, решта – санаторні та спеціальні заклади.
Щоранку садочки зустрічали майже 30 тис. найменших жителів області. Ще 685 дітей було охоплено соціально-педагогічним патронатом. Угрупах спеціального призначення перебувало1396 вихованців, у санаторних – 376, в інклюзивних – 778.
Групи з цілодобовим перебуванням функціонували в 3 садочках, де батьки під наглядом залишали 58 дітей. Групи короткотривалого перебування діяли в 4 закладах для 24 дітей.
Завантаженість закладів становила 114 дітей у розрахунку на 100 місць (у міських поселеннях – 124, у сільській місцевості – 83). У кожному другому закладі кількість дітей перевищувала кількість місць.
Вихованням та навчанням дошкільнят займалися 3,6 тис. педагогічних працівників (99% – жінки), серед яких 2,4 тис. – вихователі, 117 – практичні психологи, 114 – вихователі-методисти. Роботу закладів забезпечували понад 4 тис. працівників технічного персоналу, підрахувало Головне управління статистики у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували кампанію з підвищення обізнаності про резолюцію ООН 1325 19:43
«1325 зміцнює країну» – під такою назвою в Чернігові відбулася пресконференція, присвячена старту інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід зібрав представників і представниць громадянського сектору та влади.
Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01
За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03
У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22
Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.