Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 січня, 06:57:32

В Чернігові відбувся форум "Безпечна та мирна школа"

18.05.2019   09:00Агенцiя

В чернігівських школах будуть застосовувати відновні підходи в освітньо-виховному процесі задля формування безпечного освітнього середовища для учнів. Про це говорили під час форуму «Безпечна та мирна школа» в Чернігові.

Ініціював проведення заходу Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

Більше півсотні освітян, представників шкільного самоврядування, громадських активістів, поліцейських та представників місцевої влади зібралися, щоб познайомитися з концепцією відновного підходу до формування безпеки в школі, передовими практиками навчально-виховного процесу, які застосовуються у профілактиці підліткової агресії та асоціальної поведінки серед молоді, обговорили можливості і шляхи адаптації цього досвіду в Чернігові.

Про модель “Мирна школа”, яка буде впроваджуватись у відібраних школах 5 пілотних областей України, розповіла експертка Інституту миру та порозуміння Єлизавета Коваль.

Модель “Мирна школа” передбачає організацію освітнього процесу таким чином, щоб попереджувати негативні явища, пов’язані з конфліктністю, агресією, булінгом, насильницькою поведінкою дітей в шкільному середовищі.

«Найбільш важливим і помітним результатом запровадження нового підходу до виховання є зменшення кількості конфліктних ситуацій в школі через набуття усіма учасниками освітнього процесу навичок та вмінь безконфліктно висловлювати власну думку, конструктивно керувати емоціями, приймати спільні узгоджені рішення, розв’язувати проблеми та здатність співпрацювати з іншими людьми», - наголошує Єлизавета Коваль.

В свою чергу, представники патрульної та ювенальної поліції поділились досвідом роботи Шкільних офіцерів поліції в Чернігові.

За словами Аліни Палуб, інспектора зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернігівській області, до Шкільних офіцерів поліції кожного дня звертаються адміністрації навчалних закладів міста з проханням проведення превентивних та просвітницьких заходів для дітей в школах та садочках.

«Як Шкільні офіцери поліції, ми проводимо інтерактивні заходи з роз’яснення Правил дорожнього руху, надання до медичної допомоги, застосування основних елементів при самообороні», - розповіла Аліна Палуб.

На важливості превентивної роботи з підлітками також наголосила начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Чернігівській області Ольга Панкратова.

В проведенні просвітницько-профілактичної роботи серед дітей важливими є заходи попередження вживання алкоголю та наркотичних речовин. Так, запрошений експерт Валерій Рябуха, керівник громадської організації «Центр профілактики «Вибір» поділився досвідом профілактики ризикованої поведінки серед дітей в школах Чернігова та області.

Чернігів вже має позитивний досвід впровадження Шкільних служб порозуміння, як однієї з відновних практик задля вирішення конфліктів між учасниками освітнього процесу. Про це розповіла керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова.

Учасники Форуму мали змогу переглянути короткометражний фільм щодо досвіду впровадження даного інституту у 3-х пілотних школах Чернігова, де учні-медіатори розповідають про свої успіхи та складнощі, які виникають у діяльності Шкільних служб порозуміння.

 «В цьому році плануємо розвивати цю програму й на базі інших навчальних закладів міста. Тому однією з цілей Форуму є мотивація освітян та учнів долучатися до такої ініціативи», - зазначила Катерина Данькова.

На завершення заходу, представники адміністрацій шкіл та шкільного самоврядування висловили свої пропозиції та потреби щодо реалізації спільних проектів або ініціатив, проведення превентивних та просвітницьких акцій.

Останні новини Чернігівщини

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року 16:11

Шукаєте роботу? Звертайтеся до служби зайнятості і ви не пошкодуєте! Серед наявних вакансій обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим бажанням і професійним навичкам.

Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини

Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини 16:07

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримає ще 78 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади міста.

На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків

На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків 16:02

Слідчі відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції встановили, що у березні 2025 року на прийом до лікарки загальної практики – сімейної медицини звернулася 29-річна місцева мешканка зі скаргами на біль у лівій підлопатковій ділянці, який посилювався під час вдиху та рухів.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 2 особи постраждали.

“День Тетяни у колі друзів” 08:47

11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини