У Чернігові представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста провели семінар з військовослужбовцями
З 16 по 17 квітня у Чернігові представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста провели семінар-тренінг із військовослужбовцями підрозділів оперативного командування "Північ".

У заході взяло участь більше 30 представників військових частин ОК "Північ". Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) представляли делегат МКЧХ з роботи зі Збройними Силами та органами безпеки Майкл Пімб та радник МКЧХ з роботи зі Збройними Силами та органами безпеки України Ігор Лимаренко.
Мета семінару – розширення теоретичних знань присутніх про історію створення комітету та події у світових конфліктах, які вплинули на визначення норм у Міжнародному гуманітарному праві.
Під час семінару розглядалися питання щодо правильності прийняття командирських рішень під час проведення військових операцій у відповідності до норм міжнародного гуманітарного права. І найголовнішим критерієм оцінки правильного рішення під час ведення бойових дій є збереження життя цивільних осіб та об’єктів критичної для життєзабезпечення населення інфраструктури.
У практичній частині, Національний Університет оборони України надав для учасників заходу систему імітаційного моделювання бойових дій JCATS, за допомогою якої присутні провели розіграш сценарію бойових дій за навчальною обстановкою.
Варто зазначити, що система імітаційного моделювання бойових дій JCATS надає можливість провести розіграш спланованих дій та оцінити рішення командира не тільки у військових діях і розрахунках, а й з дотримання норм та принципів міжнародного гуманітарного права при плануванні та застосуванні військ (сил) у ході планування операції.
У подальшому офіцери, які взяли участь у семінарі, проведуть подібні заходи у своїх військових частинах серед підлеглих. Для цього представники МКЧХ передали у війська відповідну літературу з Міжнародного гуманітарного права та звітні матеріали про свою діяльність на сході країни.
Довідково:
Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) є незалежною гуманітарною організацією, яка спрямовує діяльність із забезпечення захисту жертв міжнародних та внутрішніх збройних конфліктів. Руху Червоного Хреста, основне завдання якого – забезпечення дотримання воюючими сторонами положень Женевських конвенцій 1949 р. про захист жертв збройних конфліктів та Додаткових протоколів до них.
Під час збройних конфліктів міжнародного або внутрішнього характеру МКЧХ надає захист та допомогу жертвам як серед військовослужбовців, так і серед цивільного населення, зокрема – військовополоненим, цивільним інтернованим особам, пораненим, цивільному населенню на окупованій території тощо.
Відповідно до Статуту МКЧХ, метою Організації є відстоювання та поширення основоположних принципів Руху Червоного Хреста (гуманність, нейтральність, універсальність тощо), виконання покладених Женевськими конвенціями завдань із забезпечення дотримання норм міжнародного гуманітарного права під час збройних конфліктів, забезпечення роботи Центральної агенції з розшуку, а також ведення роз’яснювальної роботи із застосування гуманітарного права під час збройних конфліктів серед причетних міністерств та відомств.
Прес-центр ОК "Північ"
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.