Що дізналися представники громад Чернігівщини про розвиток кооперативів у Черкаській області
Представники громад Чернігівщини протягом трьох днів знайомилися з досвідом розвитку кооперативного руху в Черкаській області. Навчальний візит був організований Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Учасники дізналися, яку підтримку розвитку кооперації надає місцева влада, поспілкувалися із фермерами та кооператорами, познайомилися з кращими практиками.
Гості поспілкувалися з Ігорем Колодкою, начальником управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, Любов’ю Ропало, директором Черкаської Агенції Регіонального Розвитку, представниками Карашинської, Білозірської та Іркліївської об’єднаних територіальних громад.
Голова кооперативу “Заозерянський” Юрій Стоянов розповів про розвиток овочівництва, і як відбувається постачання продукції до комунальних підприємств громади. Андрій Провозюк, керівник кооперативу "Сокіл", не тільки надав детальну інформацію про роботу кооперативу з кролівництва, але й поділився планами по його розширенню, та запросив до співпраці представників громад з інших регіонів. Чи не найбільш сильне враження на учасників заходу справило відвідання козиної ферми "Кізонька", господар якої - Ігор Усик, за пять років "з нуля"(з однієї кози) розвинув ферму у своїй громаді. Сьогодні його продукція справедливо користується попитом і за межами району.
Підприємець Микола Івасенко із Сосницької громади розповів:
«Під час навчальної поїздки та зустрічей у громадах Черкаської області дізнався про можливість заснування неприбуткового кооперативу. Керівник такого сільськогосподарського кооперативу розповів, що трактор та іншу техніку, вони придбали завдяки грантовим грошам та співфінансуванню з місцевого бюджету. Частина послуг жителям громади надається безкоштовно, за деякі доводиться платити».
За словами учасника візиту залучення коштів на придбання техніки дає можливість зосередитися на подальшому розвитку кооперативного підприємства. Тож він сказав, що буде думати про використання отриманих знань у Сосницькій ОТГ.
«Запам'яталась сім'я, що займається розведенням кіз. В їхньому господарстві приблизно 50 голів худоби. Подружжя виготовляє сир твердий та сулугуні звичайний та копчений, масло, печуть хліб з сироватки. Виграли декілька грантів на придбання холодильників, доїльного апарату та сепаратору. А ще виготовляють пломбір з козячого молока. Одним словом молодці, трудяги», - поділилася враженнями Юлія Стельмах, представниця Любецької об’єднаної громади.
Під час навчального візиту учасники познайомились з людьми, які на практиці пояснили, що таке кооператив та які його можливості.
«В основному займаються неприбутковим видом кооперації. Колишній голова колгоспу очолює кооператив з наданню послуг сільськогосподарськими транспортними засобами (трактор, саджалка, копалка та інші), що були придбані за рахунок гранту. В кооперативі 300 осіб, яким і надається послуга. Цей підприємець поділився своїми секретами та лайфхаками налагодження кооперації», - розповіла Юлія Стельмах.
Останні новини Чернігівщини

18 вересня: цей день в Україні і світі 08:15
ДЕНЬ 1304 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1304 RUSSIAN AGRESSION
Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07
Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні
На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03
Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла
Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16
З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.
