Сергій Дятленко освітянам Чернігівщини: "Об’єднуватися треба навколо надання дітям тієї освіти, яка забезпечить їм успіх у житті"
Представники освітніх відділів об'єднаних громад Чернігівщини взяли участь у тренінгу «Шляхи удосконалення надання освітніх послуг в ОТГ». Організатор навчання – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
У фокусі тренінгу - формування спроможної мережі освітніх закладів в Чернігівській області. За словами Сергія Дятленка сьогодні в громадах створюються або вже створені «свої» відділи освіти, які часто дублюють функції районних управлінь.
«Насправді районні відділи освіти мають кардинально змінитися. Раніше їх діяльність можна було описати так: спочатку робимо термінові справи потім важливі. Тобто виконуємо те, що доручають зверху. А насправді громади мають організовувати освітній процес. Вони повинні робити важливі справи, а не термінові», - сказав експерт. І додав, інколи терміновими завданнями можна пожертвувати, але закласти фундамент взаємодії органів місцевого самоврядування, навчальних закладів та громади. Зробити нормальну систему непрямого підпорядкування.
В Чернігівській області у 2018 всі громади прийняли в управління всі освітні заклади і тому завдання сформувати якісну освітню мережі в регіоні на часі і надважливе,
«У формування спроможних закладів можна і потрібно вкладати кошти. Їх потрібно підтримувати для забезпечення надання якісних освітніх послуг у громадах. Існуюча мережа не дає якісної освіти, але забирає чимало коштів. Об’єднуватися треба навколо надання дітям тієї освіти, яка забезпечить їм успіх у житті», – переконаний Сергій Дятленко.
Алевтина Седоченко, координатор з освіти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, ознайомила учасників тренінгу з методикою формування спроможної освітньої мережі.
Теоретичні знання під час тренінгу закріпили практичними вправами. Представники ОТГ Чернігівщини спробували розробити освітні програми (навчальні плани) під вимоги громади та напрацювати модель спроможної освітньої мережі громади.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19
З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16
Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.
Продовжила справу загиблого чоловіка: до лав поліції Чернігівщини доєдналася дружина Героя-захисника Чернігова Дарина Христенок 08:13
Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко привітав у лавах поліції Чернігівщини Дарину Христенок, дружину полеглого Героя Олексія Христенка, який загинув у 2022 році під час оборони Чернігова від російських загарбників.
Бронза світового рівня: Данило Жасан — призер чемпіонату світу з боксу-2025 у Ліверпулі 08:10
З 4 по 14 вересня у місті Ліверпуль (Велика Британія) проходить чемпіонат світу з боксу World Boxing Championship 2025, який об’єднав 540 найсильніших спортсменів із 66 країн світу.