Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 11:52:23

Просторове планування для ОТГ: унікальний воркшоп у Чернігові

28.01.2019   12:22Агенцiя

Змінювати міста та села, робити їх зручними та комфортними для проживання, туризму, розвитку економіки та бізнесу, планувати ландшафт та архітектуру, розуміти як ефективно вкладати гроші у інфраструктуру – цьому вчилися учасники Програми «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад».



Протягом 21-25 січня у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся воркшоп з інтегрованого просторового планування для ОТГ. Його проводить CANactions School за підтримки Програми "U-LEAD з Європою". Всього учасники відвідають п’ять таких сесій, а в результаті матимуть сценарії розвитку територій своїх ОТГ.

Відкриваючи першу сесію Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, сказала: «Просторове планування – це важливий напрямок для розвитку громад Чернігівщини. Часто через брак фахівців громади не можуть робити якісні зміни та впроваджувати інноваційні проекти. Участь у таких масштабних навчальних програмах дає можливість отримати фахові поради, знання та навички. А можливо і «виростити» свого спеціаліста». І додала, що Чернігівський ЦРМС приділяє питанням просторового планування особливу увагу і постійно проводить навчальні заходи в цьому напрямку.

У Чернігові працювали представники громад трьох областей: Чернігівської (Кіптівська ОТГ, Малодівицька ОТГ), Черкаської (Тальнівська ОТГ, Матусівська ОТГ) та Київської (Фурсівська ОТГ, Ржищівська ОТГ). Вони під керівництвом менторів аналізували головні переваги, недоліки, потенціал, інфраструктурні, економічні, соціо-політичні, архітектурні та культурні фактори, локалізовані у просторовій структурі ОТГ.

За результатами першого воркшопу "Аналіз – де сьогодні знаходиться наша ОТГ?" учасники сформулювали гіпотези щодо можливого розвитку громади, визначили основні проблеми та пріоритетні території. Ці дані будуть використовуватися для розробки групових проектів на подальшому етапі програми.

Олена Козакова, координатор CANactions, зазначила: «Особливість програми у масштабі самої програми. По-перше, учасниками є представники ОТГ з усіх куточків України та практикуючі спеціалісти, як українські так і закордонні. По-друге, особливо цікавим є формат співпраці практиків із представниками громад, адже обидві сторони разом працюють над стратегіями просторового розвитку ОТГ, чого раніше, по-суті, не робилося. В цьому, водночас, полягає і ключовий виклик та неоціненний потенціал якості кінцевого продукту».

Іншими словами, програма  «Інтегроване просторове планування для ОТГ», яку здійснюють міжнародна школа урбаністики CANactions  за підтримки U-LEAD with Europe – це унікальна програма по створенню стратегій просторового розвитку ОТГ із залученням корпусу міжнародних менторів.

Олег Сноз, завсектору економічного розвитку та інвестицій Тальнівської міської ради, розповів: «Наша громада не має архітектора і поки ми не маємо можливості взяти на роботу спеціаліста цього напрямку. А щоб спланувати економіку, будівництво та ремонти потрібно розуміти, що і в якому стані знаходиться. Які споруди можна модернізувати, які ландшафти та парки зробити. Саме тому команда Тальнівської ОТГ і бере участь у цьому проекті».

Одна громада – це команда, з кожною працював ментор. За словами учасників це корисна практика. Оскільки генерація ідей відбувається через мозковий штурм, поєднуючи теорію та практику. Учасники зазначали, що їх уявлення про шляхи просторового розвитку громади на довгострокову перспективу отримали суттєвих змін.

Шурдук Вікторія, представниця Матусівської об’єднаної територіальної громади, розповіла: «Проведена аналітична робота даних по громаді за участі експерта відкрила новий погляд на розвиток громади, ресурси, які можна активізувати та намічені нові стратегічні цілі, скориговані поставлені задачі».

Її підтримала інша учасниця, Ірина Петровська: «Робота зосереджена. Зручно спланована. Кожному питанню приділяється увага, доступно пояснюється членам робочих груп. При проведенні воркшопу стає зрозумілою картина розвитку та потенціалу нашої ОТГ. Виявляються слабкі сторони та можливість їх нормалізації».

За словами Олени Журавель, голови Малодівицької ОТГ, за тиждень роботи стало зрозуміло, що громада має набагато більший потенціал для розвитку, ніж вони думали на початку воркшопу. «Ми почали дивитися на нашу громаду зовсім в іншому світі, виявилося, що у неї багато сильних сторін і реальних можливостей для підвищення спроможності», - зазначила вона.

Нагадаємо, в рамках програми 30 фахівців у сфері просторового планування взаємодіють з представниками 30 територіальних громад зі всієї України та спільно напрацьовують сценарії розвитку поселень та територій ОТГ. Побачити результати роботи – презентацію стратегій просторового розвитку ОТГ –  можна буде побачити на Міжнародному Архітектурному Фестивалі CANactions, що відбудеться в Києві у травні.


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).