Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 березня, 21:00:47

Прощай, чернігівський мільйон! Нотатки

28.01.2019   12:00Агенцiя

У чернігівських університетах у січні відбулося кардинальне скорочення ставок: у багатьох заробіток опустився до 0,38-0, 5 окладу… Зрозуміти настрій викладачів не важко. Але вони ЩЕ при роботі. Знаю вже безробітних доктора наук, кількох кандидатів наук… Коли тобі 45-50 років , важко почати все спочатку. А жити якось треба.

Звичайно, можна поставити владі за це великий мінус. І, думаю, викладачі найперші, які проголосують ПРОТИ неї.

Можна б поставити на цьому крапку. Однак… трохи поміркую. Чому така неприваблива ситуація склалася у чернігівських університетах?
Відповідь, як на мене, банальна: в області в 2019 р. стало реально проживати менше 1 млн. людей. У порівнянні з 1991 р. населення регіону скоротилося майже на 420 тисяч чоловік. Місцеві виші зіткнулися з проблемою… браку абітурієнтів.

Попередньо скорочено низку закладів профтехосвіти. На жаль, йдеться до того, що доведеться об’єднувати й виші. Адже абітурієнтів не більшатиме. Даються взнаки демографічні втрати 1933, 1941-1945, 1945–1950 років (за післявоєнну п’ятирічку з області вивезено в промислові регіони України на навчання в ремісничі училища, школи ФЗН майже 50 тисяч юнаків та дівчат!).

Тим часом аспірантури штампують кандидатів наук. Поважні професори, доценти пенсійного віку не поступаються місцями, ставками молодим, у яких від безгрошів’я немає бажання та й можливості щось серйозно писати, досліджувати.


Павленко Сергій

Останні новини Чернігівщини

Менська та Носівська громади співпрацюватимуть у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» 17:47

24 березня, в межах четвертої хвилі національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» Менську ТГ відвідала делегація з Носівської громади.

Обласна дитяча лікарня отримала допомогу від спортивного клубу «X-Line» 17:36

Днями матеріально-технічна база Чернігівської обласної дитячої лікарні поповнилася важливим обладнанням завдяки благодійному збору, який організували вихованці та команда спортивного клубу «X-Line».

Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів

Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів 15:21

27 березня відбудеться засідання регіональних зборів, на яких буде обрано представника від Чернігівської області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України.

На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 17:03

Оперативники відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Поліцейські Корюківщини скерували до суду справу посадовиці, що обвнувачується у службовій недбалості на закупівлі укриттів 16:31

Слідчі Корюківського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно посадовиці виконавчої влади за неналежне виконання службових обов’язків, що призвело до завдання збитків у понад 700 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини