Брифінг на тему: "Реформа освіти". ВІДЕО
17 січня у прес-центрі «Чиста Політика» відбувся брифінг на актуальну тему: «Реформа освіти».
Розпочав захід начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Микола Конопацький, який повідав наступне:
– 2018 рік став для освітньої галузі країни складним і напруженим, а основною темою для освітян стала «Нова українська школа» (НУШ), при цьому доступність дошкільної освіти теж була в пріоритеті (було охоплено 96,3% дітей віком 3-6 років).
Для успішного старту НУШ протягом 2018 року підготовлено 38 тренерів-педагогів, які провели навчання для 1290 педагогічних працівників, про що було видано відповідні сертифікати. Для підвищення кваліфікації педагогів, які працюють за стандартами НУШ, обладнано три тренінгові-інноваційні класи. Усі перші класи області отримали ігрові набори «Лего», які радісно сприйняли діти.
Уперше реформа освіти була підтримана значними фінансовими ресурсами – 40 млн. грн. отримала Чернігівщина, при цьому на обладнання повноцінного першого класу необхідно близько 400 тис. грн. Згадується 1 вересня, коли не всі перші класи отримали підручники, але згодом ситуацію виправили і нині підручників вистачає.
Щодо створення нового освітнього простору, то хочеться бачити усі школи в гарному вигляді, а тому проводиться оптимізація освіти – деякі нерентабельні школи було закрито (або реорганізовано) заради створення новітніх опорних шкіл (вже створено 37 опорних шкіл та 20 філій) з якісною освітою, де б діти хотіли навчатися. Кількість малокомплектних шкіл зменшено з 263 (50,6%) до 244 (49,2%).
Чернігівщина посіла 10 місце за рівнем знань випускників згідно ЗНО, що для регіону зі складною демографією та значною кількістю сільських шкіл є добре. Наших учнів відзначено 77 нагородами в олімпіадах, турнірах, конкурсах національного та міжнародного рівня у 2018 році. Зокрема, 7 нагород у Павла Нагорного, який нині навчається одразу у 2 вишах – чернігівському і київському.
Покращується якість інклюзивної освіти – лише за останній рік кількість інклюзивних класів зросла на 67, а дітей з особливими освітніми потребами – на 82. Відкрито 12 інклюзивних ресурсних центрів та заплановано відкриття ще 5. Проводиться інклюзивне навчання в закладах професійно-технічної, вищої та фахової передвищої освіти, а також підготовка необхідних фахівців з інклюзивної освіти.
Відбувається поступова оптимізація (укрупнення) та реформування інтернатних закладів і професійно-технічних училищ, впроваджується система дуальної освіти.
Як відомо, вже підписано закон про введення адміністративної відповідальності за цькування в закладах освіти з метою протидії булінгу.
Продовжується робота 72 закладів позашкільної освіти (жодного не було закрито), де навчається понад 38 тисяч дітей. У закладах вищої освіти області навчається близько 10 тисяч студентів, серед яких багато талановитої молоді, яку варто підтримувати і фінансово, і практичним навчанням за кордоном.
Але, незважаючи на 2 власні педагогічні навчальні заклади, проблемою Чернігівщини є дефіцит педагогічних кадрів (95 незакритих вакансій).
Повертаються цільові направлення (навчання за державним замовленням) у вищій освіті (що було останніми роками відмінено), але тепер громади мають самі формувати власні потреби у педагогічних кадрах та забезпечити їх соціальним пакетом (житлом, землею, пільгами, оплатою навчання тощо).
Вперше отримано державну субвенцію (38 млн. грн.) на покращення санітарно-гігієнічних умов в закладах загальної і середньої освіти. Продовжується оздоровлення педагогічних працівників та дітей за рахунок профспілок.
«Реформа НУШ стартувала (але її результати буде видно лише років через 12), першого вересня 2018 року 540 перших класів (10193 учні) розпочали навчання за новими державними стандартами, але пріоритетним напрямком діяльності Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ОІППО) є підготовка вчителів до роботи в НУШ, для чого було підготовлено з числа педагогів 24 регіональних тренера-педагога для вчителів початкових класів, також проводилося підвищення кваліфікації вчителів НУШ (близько 1300 педагогів за 2 етапи), які отримували відповідні сертифікати та методичні посібники «Порадник для вчителя початкових класів: Перші кроки у Нову українську школу», – доповіла методист відділу дошкільної та початкової освіти Чернігівського ОІППО імені К.Д.Ушинського Любов Шоколенко, – також для професійного підтримки було підготовлено 25 тренерів-педагогів для супервізії (наставництва, супроводу), але крім вчителів початкових класів активна робота велася і з вчителями іноземних мов – проводилися тренінги згідно закордонних програм, до того ж відбувалася підготовка фахівців для інклюзивних ресурсних центрів, що буде продовжуватися й надалі».
Після доповіді спікерів та кількох питань обговорення цікавої теми реформування освіти продовжилося у неформальному спілкуванні за кавою.
Останні новини Чернігівщини
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.