Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 вересня, 18:13:00

Чернігівські дошкільні заклади освіти потребують допомоги

28.07.2012   14:14Агенцiя

Нещодавно ми інформували читачів про те, що завдячуючи допомозі першого заступника Чернігівської облдержадміністрації Станіслава Прокопенка було прийнято рішення про ремонт дошкільного дитячого закладу № 34 «Ромашка», який знаходиться у Чернігові по проспекту Перемоги, 16. І вже протягом тижня до Станіслава Прокопенка, як депутата Чернігівської обласної ради від завідувачів дошкільних закладів Чернігова прийшло ще декілька прохань про допомогу.

Те, що завідувачі дошкільних закладів обласного центру звертаються по допомогу до Чернігівської облдержадміністрації – не дивно. Нажаль, у міському бюджеті коштів на ремонти та закупівлю меблів не вистачає. Але ж не за горами Перше вересня, день, коли батьки приведуть своїх діточок до садочків. От завідувачі та вихователі і турбуються: якими будуть перші враження малечі від навчальних закладів? Усі хочуть, щоб діти приходили до садочка з радістю, але для цього потрібно створити певні умови.

Декілька років тому була проблема – у дошкільних закладах міста дітей не вистачало. Зараз – ситуація докорінно змінилася. Дітей дуже багато. До нас їдуть зі всього міста. У цьому році ми плануємо відкрити вже тринадцяту за рахунком групу. Аналогічної групи нема в жодному садочку. Ми будемо виховувати діточок віком від 1,5 до двох років. Така потреба у місті є, бо матусі дуже рано починають виходити на роботу. Заяви написали батьки вже 18 малюків. У нас є місце для розташування групи, але виникла проблема з меблями. За шість років це вже шоста група, яку ми відкриваємо. Усі вільні меблі з інших садочків ми позбирали ще у минулі роки. І зараз група для самих маленьких фактично залишається без меблів! Тому ми і звернулися до першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Станіслава Прокопенка по допомогу, – розповідає Тетяна Середа, завідувач дошкільним навчальним закладом №37 «Казка», який розташованій по вулиці Островського, 37.

Треба додати, що дитячий садочок «Казка» специфічний. Спочатку він був розрахований на 320 вихованців. Зараз його відвідують 250 малюків. У садочку створені групи, до яких малюків приймають на тиждень – з понеділка по п’ятницю. А що робити, коли матусі допізна на роботі, або працюють у нічну зміну? Окрім того у садочку створено чотири ясельні групи, три групи: для дітей з вадами зору, психічного та мовного розвитку.

У нашому садочку дуже багато дітей з малозабезпечених сімей. Їхні батьки не можуть навіть дозволити вдома краще харчування, ніж ми забезпечуємо у садочку. Багатьом діткам у нас краще, аніж вдома, – переконана Тетяна Середа.

У грудні цього року садочку виповнюється 30 років. Тому не дивно, що окрім меблів на початку липня виникла ще одна проблема – несподівано потік дах будівлі над однією з груп. До планів ремонту заклад управлінням освіти не включався. Також потребує оновлення як кухонне обладнання, так і обладнання пральні. Тому без сторонньої допомоги усі ці проблеми не виправити!

У понеділок, 23 липня, на запрошення керівництва до «Казки» завітав перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко. Разом з очільником освітянської галузі області Анатолієм Заліським він оглянув садочок. На думку Станіслава Прокопенка, окрім проблем, зазначених керівником закладу, ремонту потребують і альтанки на дитячих майданчиках.

У музичній залі на заступника голови Чернігівської ОДА чекали батьки та вихователі діточок з дошкільного закладу «Казка». Під час зустрічі вони ставили Станіславу Прокопенку найрізноманітніші запитання: починаючи з проблемі урізноманітнення харчування малюків і закінчуючи питаннями водовідведення зі своїх приватних будинків.  Цікавило і питання передачі садочків у приватну власність. Перший заступник керманича області запевнив батьків та вихователів, що жоден садочок на Чернігівщині закриватись на буде. Більш того, по минулому року в області було відкрито 25 садочків. А в планах цього року – ще 30 дошкільних навчальних закладів!

Станіслав Прокопенко, перший заступник голови Чернігівської ОДА:

– Стосовно вашого дитячого садка, то ми подивилися групу, яку планується цього року відкрити. Дуже приємно, що це – група ясельна. Зазвичай, усі дітки потребують уваги, але в такому віці – це дуже важливо. У липні, 25-го числа, виповнюється місяць, як в мене народилася друга донька. Я знаю що це таке, що для кожного з батьків означає це маленьке щастя. Виховання у дитячому садку має велику силу. Бо дитинка, яка виховується в компанії, потім і в школі відчуває себе більш комфортно. Ми обов’язково відкриємо ясельну групу. За два дні будуть надані усі потрібні розрахунки, і все, що потрібно по ремонту та обладнанню – ми до 1-го вересня зробимо. І ще, подивившись на майданчики на вулиці, чесно кажучи, трошки за серце взявся. Ми знайдемо можливість, і зробимо так, щоб дошки у покритті альтанок не провалювались. Я переконаний, що виховання та побут дітей повинні бути на гідному рівні!


Юрій Сидоренко

PR

Останні новини Чернігівщини

Особливості проходження державної служби

Особливості проходження державної служби 17:36

обговорювали 29 вересня під час третього заняття за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації "Управління персоналом в органах державної виконавчої влади" в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.

Виявлено 100 нових випадків COVID-19

Виявлено 100 нових випадків COVID-19 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 29 вересня в області зафіксовано 100 нових випадків COVID-19.

Прилуки: військовій частині А4245 65 років

Прилуки: військовій частині А4245 65 років 14:56

25 вересня відбулися урочистості з нагоди відзначення 65-річчя з дня заснування військової частини А4245.

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш "радикальними" 14:49

Вже зрозуміло, що чесно боротися за перемогу мої опоненти не те що не збиралися, а навіть і не думали.

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій 14:44

Усі питання з порядку денного були детально вивчені та рекомендовані для розгляду на черговому пленарному засіданні Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини