Корюківська громада стала учасником проекту «Зелене світло для велоруху в громадах»
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування допомагає налагоджувати комунікації громадам Чернігівщини та використовувати можливості, які пропонують грантові організації або громадські організації.
Навесні ГО «Асоціація велосипедистів Києва» розпочала реалізацію проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». В рамках якого було заплановано проведення кампанії "Велосипедом до школи", спільно з громадою планування мережі велосипедних маршрутів та проведення конференції "Велофорум". Метою проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.
Організатори проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» серед учасників хотіли бачити Корюківську ОТГ, а тому звернулися до експертів Чернігівського ЦРМС допомогти з контактами представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
«Ми підтримуємо гарні стосунки з усіма громадськими організаціями, які створені в об’єднаних громадах Чернігівщини. Допомагаємо їм розвиватися, налагоджувати співпрацю на місцях та поширюємо успішні практики. З Корюківською молодіжною організацією «Альтернатива» та Корюківською міською радою реалізовували спільний освітній проект. А тому допомогти ГО "Асоціація велосипедистів Києва" нам було нескладно», - говорять у Чернігівському ЦРМС.
Перша зустріч у Корюківській ОТГ відбулася у травні. Далі активісти обох організацій працювали над створенням мережі велосипедних маршрутів та проводили різноманітні заходи.
А у вересні у Корюківській об’єднаній територіальній громаді відбулась велошкола і презентація відеороликів про безпеку руху для школярів. Заняття з безпеки руху провели велотренери Асоціації велосипедистів Києва Анна Храбан і Роман Миргородський. Школярі засвоювали правила дорожнього руху для велосипедистів під час теоретичної і практичної частин. Всі учасники велошколи отримали буклет з Правилами дорожнього руху для велосипедистів і світловідбивні браслети. Під час аукціону-гри та вікторини школярі вигравали дзвіночки на велосипеди, чохли на сідла, світловідбивні чохли на рюкзаки і велозамки.
«Велошкола з безпеки руху розрахована на аудиторію від 14 років. Це той вік, з якого за Правилами дорожнього руху України дозволено їздити велосипедом по дорозі. Метою Велошколи є передати школярам знання ПДР, які стосуються велосипедистів, і викликати інтерес до користування велосипедом. Завдяки цьому зростатиме популярність велотранспорту і зменшуватиметься кількість вело-ДТП на дорогах країни», – пояснив координатор кампанії «Велосипедом до школи» Дмитро Жигінас.

Школярам у Корюківській ОТГ презентували відеоролики про безпеку руху і промоцію велосипеда як транспорту. У них показано, як на велосипеді слід об’їжджати перешкоди, проїжджати перехрестя і безпечно пересуватися по дорогах. Частина відеосюжетів спростовує поширені стереотипи про велосипед.
Зазначимо, що в рамках проекту у Корюківській громаді ще будуть встановлені велопарковки.

«Зелене світло для велоруху в громадах/Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
Останні новини Чернігівщини
24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38
День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression
Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00
2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.