Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:06:11

Відбувся регіональний семінар "Ділова доброчесність: долучайся, впроваджуй та вигравай"

26.09.2018   14:31Агенцiя

Він об’єднав представників приватних та комунальних підприємств, представників влади, громадських активістів, журналістів. Головною темою семінару стали питання боротьби з корупцією та побудова прозорого та чесного бізнесу в регіоні.

«Метою семінарів є підвищення обізнаності серед державних та приватних підприємств щодо ділової доброчесності та презентація найкращих практик впровадження комплаєнс-програмвід успішних компаній. Ми хочемо продемонструвати реальні приклади, що здатні надихнути та заохотити підприємства України запроваджувати високі етичні стандарти в своїй діяльності. Обговорюємо, чому бізнесу варто об’єднуватись, та які вигоди можна отримати від проходження сертифікації»,– зазначає Голова Секретаріату Всеукраїнської Мережі Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) Ганна Герасимчук.

Учасники отримали не лише теоретичні знання щодо впливу прозорості бізнесу на боротьбу з корупцією, але й стали учасниками тренінгу з покращення навичок у впровадження  комплаєнсу та ділової доброчесності. На заході була присутня та привітала учасників Наталія Романова, заступник Голови Чернігівської Обласної державної адміністрації.

Перед учасниками виступили з доповідями представники UNIC, РБО таНАЗК. А представники великого бізнесу поділилися досвідом впровадження програм прозорості в своїх компаніях.

Катерина Панасюк, Головний спеціаліст Відділу з питань розробки та моніторингу виконання антикорупційних програм НАЗК,зауважила, що «Проведення регулярної оцінки корупційних ризиків, а також подальше впровадження заходів щодо їх мінімізації, дасть позитивний результат виключно у разі добровільного та усвідомленого прийняття принципу доброчесності, а не формального виконання вимог законодавства».
Назар Гром, Спеціаліст з антикорупційної політики ПРООН в Українізазначає, що  «Співпраця між приватним бізнесом, державними підприємствами та органами державної влади призведе до зниження рівня корупції в Україні. Тиждень ділової доброчесності, частиною якого є семінари, виступає саме такою платформою для обміну досвідом та сприяння ділової доброчесності і комплаєнсу. Через спільний діалог і співпрацю ми зможемо досягнути довгострокових результатів для України та реалізувати Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року».

«Згідно зі статистикою РБО, станом на 1 вересня 2018 року ми отримали понад 4378 звернень від бізнесу на неправомірні дії державних органів,55з них надійшли із Чернігівської області. Загалом чернігівським підприємцям ми допомогли повернути майже260 221896 грн. Кожна справа індивідуальна, кожен кейс непростий. Проте, практика РБО доводить, що й скаржники бувають різні. Прозорі компанії захищати простіше. І важливо не лише бути чесним самим, а й перевіряти своїх контрагентів. Тому, щоб захистити себе та уникнути приводів для скарг, вигідно інвестувати в доброчесність», – зазначив під час виступу Олексій Співак, Інспектор Ради Бізнес-омбудсмена в Україні.

Олег Лагодієнко, Співзасновник Ethicontrol.com– онлайн сервісу із належної організації процесів управління діловою етикою і корпоративною безпекою, поділився результатами досліджень зі стану комплаєнсу у світі, а також власним досвідом, як варто покращувати свої навички у впровадженні комплаєнсу та ділової доброчесності.«Неможливо покращити навички без щоденної практики. Ваша майстерність гри у футбол чи теніс слабо залежить від кількості переглянутих матчів. Так і в доброчесності, найкращий спосіб – починати з невеликих успішних проектів, завойовуючи тим самим довіру та належне сприйняття в колективі. Це допоможе пізніше впроваджувати більш значущі та менш популярні зміни всередині організації».

Катерина Рибаченко, Генеральний директор ТОВ «Агро-Регіон Україна»,розповіла, яким є агросектор України сьогодні та поділилась досвідом впровадження комплаєнс процедур в своїй компанії, зазначивши, що «неможливо побудувати гарну компанію із не гарними людьми, адже будь-який бізнес тільки на стільки прогресивний, на скільки прогресивні люди, які в ньому працюють».

Таким чином, головною метою комплаєнсу є забезпечення здійснення підприємницької діяльності у відповідності до норм чинного законодавства, правил внутрішніх політик компанії та етичних норм, задля уникнення подібних проблем у бізнесі.

Організатори наголошують, що Україна все ще знаходиться на останніх позиціях у регіоні за Індексом сприйняття корупції (CorruptionPerceptionIndex) та повільно рухається у рейтингу DoingBusiness (76 місце). Настав час для бізнес спільноти вийти за звичні рамки та відіграти сильнішу роль у впровадженні доброчесності в Україні.
Що можна зробити, щоб не тільки покращити місця у рейтингах, а й інвестиційний клімат, збільшити ВВП та створити більше робочих місць?

Корупцію часто називають серйозною перешкодою для економічного зростання, соціальної єдності та політичної стабільності в Україні. Хоча антикорупційне законодавство і було покращене, його імплементація є досить повільною, а пріоритетом визначено запобігання та боротьбу з корупцією серед державних службовців. На сьогоднішній день набагато менше уваги приділяється корупції за участю бізнесу. Згідно з результатами опитування сприйняття корупції, проведеного серед членів Американської торговельної палати в Україні, бізнес не відчуває значних успіхів у ліквідації корупції в Україні з березня 2014 року, проте сподівається на поліпшення ситуації у майбутньому. 82% респондентів вважають боротьбу з корупцією пріоритетом №1 для поліпшення ділового клімату в Україні. В дослідженні взяли участь 99 представників різних сфер бізнесу. Слід зазначити, що 73% з них не вірять у те, що з березня 2014 року корумпованість зменшилась. 88% респондентів відзначають, що вони прямо зіткнулися з корупцією під час ведення бізнесу (для порівняння, в минулому році таку відповідь дав 91% респондентів). Обізнаність про доброчесність бізнесу має бути посилена як серед громадськості, так і серед бізнесу.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.