Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 лютого, 16:38:42

Раціональне споживання, або ефективне використання

19.09.2018   12:44Агенцiя

17 вересня в Чернігівському національному технологічному університеті відбулась інформаційна зустріч «Енергоефективність та національна безпека» ініційована представником ГМ ОПОРА для студентів навчального закладу.

Треба зазначити що це вже не перший подібний захід, така співпраця стала доброю традицією. Молоді люди цікавились можливостями, які надає держава, і відповідали на питання – чому тема енергогефективності є важливою для національної безпеки.

Домогосподарства України мають доволі високий рівень споживання енергетичних ресурсів, а також за даними  Держстату, Євростату та відкритих джерел, видатки на комунальні послуги в Україні складають приблизно 32% від сукупного доходу родини, в Словаччині для прикладу ця цифра складає 18 %, в Німеччині 11% а в Великій Британії усього 8%. Ці показники є невтішними,  потребують аналізу та впровадження запланованих заходів у сфері підвищення енергогефективності житлового сектору.

Студенти  обговорили можливості застосування порад, які допомагають заощадити ресурси на побутовому рівні, та прийшли до висновку, що елементарні правила поведінки здатні суттєво вплинути на рівень споживання енергії як в масштабах міста так і в масштабах усієї країни. Починаючи з себе можна досягнути високих результатів. Обсудили можливості, які надає держава.

«Виїжджаючи за кордон можна розвивати економіку чужої країні, підтримувати її розвиток податками та відповідальністю, а можна змінювати підходи у своїй рідній країні та досягати зростання» - прокоментувала Висіканець Наталія місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ ОПОРА – «Такі зустрічі додають оптимізму і розуміння, що в України є потенціал, є молоді люди, які готові змінювати та змінюватись. Починаючи з незначних кроків є можливість пройти увесь шлях та побачити нове і цікаве».

Останні новини Чернігівщини

Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01

Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».

Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23

Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.

4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11

День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.