Чернігівщина в очікуванні старту Нової української школи. Як проходить підготовка на Бобровиччині
Навчання не за правилами, ігри на уроках, відпочинок під час занять: про таке відвідування школи можна тільки мріяти. Цьогоріч мрія стане реальністю для понад 10 тисяч першокласників області: в Україні з 1 вересня стартує Нова українська школа.

Реформа початкової ланки - чи не найобговорюваніше наразі питання серед освітян, адже забезпечити належні умови профільні заклади мають до початку навчального року.
Про перші кроки створення НУШ на Чернігівщині говорили як на обласній серпневій конференції, так і на районних.
Сьогодні ж про провадження освітньої реформи мова йшла на конференції педагогічних працівників Бобровицького району та Бобровицької ОТГ. Участь у заході взяв заступник голови ОДА Сергій Сергієнко.
Варто зазначити, що у Бобровицькій ОТГ функціонуватиме 19 закладів загальної середньої освіти та 17 дошкільної, у районі - по одному закладу. До перших класів загалом підуть 382 школярі (відповідно 330 та 52).
На кабінети початкової школи Бобровицької ОТГ передбачено понад 1,4 мільйона гривень державної субвенції, району - 37,7 тисячі гривень.
За словами Сергія Сергієнка, освітня реформа значно підтримується як на обласному рівні (виділено понад 166,4 мільйона гривень), так і за рахунок місцевих бюджетів (залучено близько 36,7 мільйона гривень). У тому числі, Бобровицька ОТГ на ці цілі спрямувала понад мільйон гривень, район - більше 150 тисяч.
- Надзвичайно важливо, щоб завдяки спільним зусиллям педагогів, учнів, батьків, за підтримки громад старт Нової української школи в навчальних закладах області був успішним і став основою для подальшого реформування галузі освіти. Для цього є і професійні кадри,і методична база, і фінансові ресурси, - зауважив заступник голови ОДА Сергій Сергієнко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).