Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 грудня, 12:01:37

Нова українська школа: перші кроки та перспективи розвитку на Чернігівщині

03.07.2018   08:14Агенцiя

З першого вересня 2018 року усі школярі відчують зміни у підходах до звичного навчального процесу. Особливо ретельно профільне Міністерство підійшло до освітнього простору першачків.

Детальніше про принципи Нової української школи (НУШ) та її впровадження на Чернігівщині розповів під час брифінгу начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький.

- Акцент - педагогіка партнерства. Діти, батьки, педагоги є рівноцінними учасниками освітнього процесу. Учням даватиметься не просто багаж знань, а напрацьовуватимуться навички їх застосування в реальному житті. Вчителі, в свою чергу, матимуть більше свободи у виборі методів навчання, зможуть пропонувати свої навчальні програми,- зазначив Микола Конопацький.

 
Основні новації НУШ

З 1 вересня 2018 року впроваджується новий Державний стандарт початкової школи орієнтовно в 648 перших класах Чернігвщини з загальною кількістю учнів понад 10 тисяч осіб.

Наразі усі вчителі пройшли спеціальну підготовку та отримали відповідні сертифікати. Втім, навчання ще триватиме. Також всі вони отримають спеціальний методичний посібник, розроблений фахівцями Чернігівщини.

До слова, 4 школи вже цьогоріч, за згодою батьків, випробовують підходи Нової української школи.

Читати також: Усі школярі вчитимуться в інтерактивних класах

                          
Яка ж вона - сучасна школа успіху?

Варто зазначити, що вперше реформа має значне фінансове підґрунтя. На придбання всього необхідного для області виділять з Державного бюджету понад 30 мільйонів гривень.

Приємний сюрприз для першокласників - ігрові набори від LEGO Foundation.

Планується реалізація профільного навчання в старшій школі.


Що таке карта освітнього простору

Управління освіти і науки ОДА візуалізувало мережу закладів загальної середньої освіти. Їх наразі 520. На мапі відображено не лише місце знаходження школи, а й коротка довідка про неї та навіть стан дороги, по якій здійснюватиметься підвіз дітей за необхідності.

За допомогою карти можна більш детально вивчити сітку опорних закладів області. Їх насьогодні 31 та 16 філій.

Остаточну мережу буде сформовано після завершення процесу децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад області.


Окрім того, Микола Конопацький коротко охарактеризував результати цього навчального року.
- Нам вдалося оптимізувати мережу малокомплектних шкіл. Вкотре наголошую, це - не «вбивство» села, а шанс на якісну освіту для всіх учнів, - зазначив начальник Управління.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 «Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника

«Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника 11:54

Сьогодні, 9 грудня, у Чернігівській міській раді відбулася традиційна щотижнева загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.

Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур

Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур 11:52

Станом на 4 грудня три області України вийшли у лідери за валовим збором зернових та зернобобових культур. Першість утримує Чернігівська область, впевнено випереджаючи Хмельниччину та Вінниччину.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:23

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

9 грудня: цей день в Україні і світі

9 грудня: цей день в Україні і світі 08:48

День 1385 Російська агресія - Day 1385 Russian aggression

У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14

Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини