Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 13:43:41

Директори чернігівських шкіл коментують ситуацію щодо ремонту ЗНЗ № 10

20.06.2018   08:10

Ситуація, яка склалася навколо ЗНЗ № 10, досить давно вже обговорюється в Чернігові.

Нагадаємо, що під час обстеження приміщення Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 було виявлено тріщину між основною будівлею закладу освіти та двоповерховою прибудовою. Управлінням освіти Чернігівської міської ради було замовлено технічний висновок про стан будівельних конструкцій.

Отримавши технічний висновок 10 січня 2018 року, Комісія з питань надзвичайних ситуацій Чернігівської міської ради прийняла рішення з 15 січня не експлуатувати будівлю чернігівської школи № 10 (вул. Попудренка, 33). Адже приміщення цієї школи не може надалі експлуатуватися через пошкодження її прибудови. Такий технічний висновок надав НДІ «Чернігівцивільпроектреконструкція».  За технічним висновком, у результаті виникнення «верховодок» на рівні фундаментів на стику основної будівлі школи та прибудови виникли тріщини, які з часом розкрилися у верхній частині на кілька сантиметрів. Враховуючи вібрації (поряд проходить дорога) можливе подальше просідання фундаментів, що може привести до руйнування прибудови. Подальша експлуатація прибудови неможлива та потребує термінового демонтажу.

У рамках роботи комісії, до складу якої входять депутати, представники профільних підрозділів міської ради, спеціалісти та члени батьківського комітету школи № 10 було спільно розроблено технічне завдання.

З цим технічним завданням Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради звернулося до потенційних підрядників з проханням прорахувати та надати приблизну вартість робіт. У відповідь отримали суму в розмірі від 20 до 28 млн грн.

Ця інформація збентежила всю освітянську спільноту і протягом останніх днів іде бурхливе обговорення, щодо доцільності витрат таких коштів з міського бюджету. Адже проектна потужність будівлі ЗНЗ № 6 – 960 учнів, а на той час у ній навчалося 345 учнів. У 10-й школі - 330 учнів. Тобто 285 місць ще залишалося вільних, навіть після об’єднання двох шкіл.

Директори чернігівських шкіл активно обговорюють доцільності робіт вартістю 27-28 млн грн та оптимальності освітньої мережі міста.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко неодноразово наголошував на тому, що  питання 10-ї школи повинно вирішуватися освітянською спільнотою міста в рамках фінансування галузі.

Директор гімназії № 31 гуманітарно-еститичного профілю Вікторія Овчаренко:
- Поряд з 10-ю школою знаходяться 20, і 6 школа. У ЗНЗ №6 замінені майже всі вікна, відремонтовані кабінети, це більш сучасна школа. Там гарний спортивний зал, який дітям дуже подобається. Для дітей створені дуже гарні умови. Вони навчаються в одну зміну. Потрібно розуміти, що бюджету міста не вистачить на всі школи. Я знаю, що деякі батьки з 10-ї школи перевелися в інші навчальні заклади. Але мені здається, що 6 та 20 школа можуть задовольнити потреби учнів 10 школи. Потрібно думати не тільки про свою школу, не тільки про те, що ось вона поряд і ми хочемо тільки тут навчатися, а потрібно всією громадою приймати спільне і відповідальне рішення.

Директор спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов Ольга Шелест:
- На даний момент ми потерпаємо від того, що припинилося фінансування ремонтних робіт у нашій школі. Мені така ситуація не зрозуміла. Давайте просто порівняємо. У нашій школі навчається 1500 дітей, а в школі № 10 – 350 учнів. Чому діти, що навчаються у нашому закладі, повинні стати заручниками, якоїсь ситуації десь в іншій школі. Крім того, треба говорити про навчальні досягнення та інші показники роботи школи.

Директор Чернігівського ліцею № 32 Людмила Тарасюк:

- Коли я спробувала розібратися у цій ситуації, мені стало відомо, що перед тим, як ЗНЗ № 10 переводили у приміщення ЗНЗ № 6, там були повністю відремонтовані класи, починаючи від стелі, стін, підлоги до заміни освітлення. Керівництву школи були надані окремі кабінети. Діти мають змогу займатися фізкультурою у нещодавно відремонтованому за кошти Бюджету участі спортзалі. При тому, що в школі № 10 спортзал та майстерні для хлопчиків знаходяться у підвальному приміщенні. Тобто можна впевнено сказати, що після переведення закладу покращилися умови для навчання дітей. І деякі батьки зараз говорять, що вони залишать своїх дітей навчатися у школі № 6.
Хочу також зазначити, що всім нам треба бути господарями не лише в своїй оселі, а й в усьому місті. Чернігів – це наша спільна оселя, де має бути гарно не лише батькам окремих учнів з 10-ї школи, а й всім іншим: і батькам, і дітям, і вчителям.

Директор Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Олександр Карпенко:

- З початку поточного року освітній процес нашої школи перемістився у ЗНЗ № 6. На даний час з боку батьків та учнів ніяких зауважень з приводу проведення навчально-виховного процесу у другому семестрі не було. У нас була розроблена та виконана спеціальна програма адаптації учнів та педагогічного колективу, до реалізації якої були залучені психологи, соціальні педагоги, класні керівники, а також увесь керівний склад школи.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб 11:44

18 листопада о 19:55 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в палаті № 13 інфекційного відділення Комунального некомерційного підприємства "Чернігівська обласна дитяча лікарня" Чернігівської обласної ради, що в обласному центрі.

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг 11:28

Від початку 2019 року землевпорядники Чернігівської області надали населенню 838 тис. адміністративних послуг. З цієї кількості 796,3 тис. послуг надано на безоплатній основі.

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік 11:09

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада підтримав проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік.

Які дороги ремонтували цього року на Чернігівщині. ВІДЕО

Які дороги ремонтували цього року на Чернігівщині. ВІДЕО 10:59

Сезон активних дорожніх робіт уже закінчився. Всі заплановані проєкти практично реалізовані, далі — роботи виключно в режимі аварійної ліквідації. Куди спрямували кошти — поінформував на брифінгу в облдержадміністрації начальник Управління капітального будівництва ОДА Андрій Тишина.

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні 10:42

Гурт «Бойовий акорд» 169 навчального центру з селища Десна Чернігівської області став переможцем 5-го Міжнародного фестивалю військової авторської пісні в рамках проекту «І все-таки ми там були!».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини