Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 січня, 20:57:15

Директори чернігівських шкіл коментують ситуацію щодо ремонту ЗНЗ № 10

20.06.2018   08:10

Ситуація, яка склалася навколо ЗНЗ № 10, досить давно вже обговорюється в Чернігові.

Нагадаємо, що під час обстеження приміщення Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 було виявлено тріщину між основною будівлею закладу освіти та двоповерховою прибудовою. Управлінням освіти Чернігівської міської ради було замовлено технічний висновок про стан будівельних конструкцій.

Отримавши технічний висновок 10 січня 2018 року, Комісія з питань надзвичайних ситуацій Чернігівської міської ради прийняла рішення з 15 січня не експлуатувати будівлю чернігівської школи № 10 (вул. Попудренка, 33). Адже приміщення цієї школи не може надалі експлуатуватися через пошкодження її прибудови. Такий технічний висновок надав НДІ «Чернігівцивільпроектреконструкція».  За технічним висновком, у результаті виникнення «верховодок» на рівні фундаментів на стику основної будівлі школи та прибудови виникли тріщини, які з часом розкрилися у верхній частині на кілька сантиметрів. Враховуючи вібрації (поряд проходить дорога) можливе подальше просідання фундаментів, що може привести до руйнування прибудови. Подальша експлуатація прибудови неможлива та потребує термінового демонтажу.

У рамках роботи комісії, до складу якої входять депутати, представники профільних підрозділів міської ради, спеціалісти та члени батьківського комітету школи № 10 було спільно розроблено технічне завдання.

З цим технічним завданням Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради звернулося до потенційних підрядників з проханням прорахувати та надати приблизну вартість робіт. У відповідь отримали суму в розмірі від 20 до 28 млн грн.

Ця інформація збентежила всю освітянську спільноту і протягом останніх днів іде бурхливе обговорення, щодо доцільності витрат таких коштів з міського бюджету. Адже проектна потужність будівлі ЗНЗ № 6 – 960 учнів, а на той час у ній навчалося 345 учнів. У 10-й школі - 330 учнів. Тобто 285 місць ще залишалося вільних, навіть після об’єднання двох шкіл.

Директори чернігівських шкіл активно обговорюють доцільності робіт вартістю 27-28 млн грн та оптимальності освітньої мережі міста.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко неодноразово наголошував на тому, що  питання 10-ї школи повинно вирішуватися освітянською спільнотою міста в рамках фінансування галузі.

Директор гімназії № 31 гуманітарно-еститичного профілю Вікторія Овчаренко:
- Поряд з 10-ю школою знаходяться 20, і 6 школа. У ЗНЗ №6 замінені майже всі вікна, відремонтовані кабінети, це більш сучасна школа. Там гарний спортивний зал, який дітям дуже подобається. Для дітей створені дуже гарні умови. Вони навчаються в одну зміну. Потрібно розуміти, що бюджету міста не вистачить на всі школи. Я знаю, що деякі батьки з 10-ї школи перевелися в інші навчальні заклади. Але мені здається, що 6 та 20 школа можуть задовольнити потреби учнів 10 школи. Потрібно думати не тільки про свою школу, не тільки про те, що ось вона поряд і ми хочемо тільки тут навчатися, а потрібно всією громадою приймати спільне і відповідальне рішення.

Директор спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов Ольга Шелест:
- На даний момент ми потерпаємо від того, що припинилося фінансування ремонтних робіт у нашій школі. Мені така ситуація не зрозуміла. Давайте просто порівняємо. У нашій школі навчається 1500 дітей, а в школі № 10 – 350 учнів. Чому діти, що навчаються у нашому закладі, повинні стати заручниками, якоїсь ситуації десь в іншій школі. Крім того, треба говорити про навчальні досягнення та інші показники роботи школи.

Директор Чернігівського ліцею № 32 Людмила Тарасюк:

- Коли я спробувала розібратися у цій ситуації, мені стало відомо, що перед тим, як ЗНЗ № 10 переводили у приміщення ЗНЗ № 6, там були повністю відремонтовані класи, починаючи від стелі, стін, підлоги до заміни освітлення. Керівництву школи були надані окремі кабінети. Діти мають змогу займатися фізкультурою у нещодавно відремонтованому за кошти Бюджету участі спортзалі. При тому, що в школі № 10 спортзал та майстерні для хлопчиків знаходяться у підвальному приміщенні. Тобто можна впевнено сказати, що після переведення закладу покращилися умови для навчання дітей. І деякі батьки зараз говорять, що вони залишать своїх дітей навчатися у школі № 6.
Хочу також зазначити, що всім нам треба бути господарями не лише в своїй оселі, а й в усьому місті. Чернігів – це наша спільна оселя, де має бути гарно не лише батькам окремих учнів з 10-ї школи, а й всім іншим: і батькам, і дітям, і вчителям.

Директор Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Олександр Карпенко:

- З початку поточного року освітній процес нашої школи перемістився у ЗНЗ № 6. На даний час з боку батьків та учнів ніяких зауважень з приводу проведення навчально-виховного процесу у другому семестрі не було. У нас була розроблена та виконана спеціальна програма адаптації учнів та педагогічного колективу, до реалізації якої були залучені психологи, соціальні педагоги, класні керівники, а також увесь керівний склад школи.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини