Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:05:19

Як проводити адвокаційні кампанії дізналися учасники освітнього проекту "Академія громадського активіста"

01.06.2018   08:03

Атакувати органи місцевого самоврядування запитами? Організувати кампанію лобіювання інтересів певної групи населення? Написати проект з реалізації крутої ініціативи, яка змінить життя громади на краще? З цими завданнями легко можуть впоратися учасники освітнього проекту «Академія громадського активіста», який реалізовується на території Корюківської громади.

30 травня відбувся третій модуль проекту, присвячений темі «Адвокаційні кампанії на місцевому рівні». Як зазначив тренер Павло Пущенко, керівник ГО "Освітній Центр "Ініціатива", адвокаційні кампанії є важливим інструментом демократичних перетворень. Ним найчастіше користуються громадські організації, журналісти, місцеві активісти, ініціативні групи.

Під час тренінгу учасники дізналися про етапи адвокаційної кампанії, як визначити мету та завдання кампанії, як побудувати "дерево проблем", які потрібні ресурси для адвокаційної кампанії. Павло Пущенко поділився секретами місцевої адвокації та навів приклади успішних кампаній на місцевому рівні.

Тема викликала жвавий інтерес учасників тренінгу. Хоча дехто зазначав, що Корюківський міський голова Ратан Ахмедов і без адвокаційних кампаній рахується з думкою громади та відкритий до обговорення ідей задля покращення життя у громаді. Але, як зауважив Павло Пущенко, адвокасі – це процес впливу на людей, які приймають рішення, та на громадську думку стосовно проблемних питань. Головна мета таких кампаній – це мобілізація зусиль активістів на досягнення змін у суспільстві. Вивчення проблем цільових груп, які потребують підтримки, лобіювання інтересів або прав, роз’яснювальна робота та грамотно сформульовані пропозиції – ці навички стануть корисними у будь-якій сфері діяльності.

Оксана Марухно, яка працює вчителькою, зазначила: «Під час тренінгу я зрозуміла, що адвокаційні кампанії корисні не лише у боротьбі з владою. Як педагогу, мені часто доводиться представляти інтереси школярів, і думаю, що не завжди правильно розставляла акценти та запити. Тепер я зможу краще налагодити комунікації з адміністрацією».

Дехто з учасників освітнього проекту розповів, що їм у роботі постійно доводиться проводити кампанії адвокасі. Просто вони не знали, що це так називається.

Вивчення проблеми за допомогою методики «дерево проблем» сподобалося абсолютно всім. «Це дуже крута штука, яка дозволяє структурувати проблему, визначити причини, наслідки. А інколи, взагалі, виявити її відсутність або штучність ситуації або переформулювати так, що вона змінить свій статус», - поділився враженнями від тренінгу Андрій Барабаш.

До речі, після другого тренінгу, на якому розглядали механізми впливу громади на владу, Андрій зареєстрував на сайті петицій пропозицію запровадити «коробку для маляти» у Корюківській громаді. Ця ініціатива за перші два тижні набрала 41 голос із 100 потрібних. І хоча активісти впевнені, що депутати громади підтримають ініціативу, але певна роз’яснювальна кампанія серед громадян зайвою не буде.

Нагадаємо, що освітній проект «Академія громадського активіста» є спільним проектом Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, ГО «Альтернатива» та Корюківської міської ради. Основна мета - згуртувати активну молодь громади та навчити діяти, змінювати та будувати новий світ.
 
Даний проект на території області є пілотним і передбачає залучення, активізацію та навчання активної молоді Корюківської громади. В подальшому організатори планують поширити його в інших громадах Чернігівської області і не тільки.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.