Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 08:25:04

Від Prozorro до Dozorro - у Чернігові проходить тренінг по тендерним закупівлям

26.04.2018   21:25Агенцiя

Протягом двох днів 23 та 24 квітня у Чернігові проходить тренінг на тему «Закон «Про публічні закупівлі» від теорії до практики.

Особливості роботи з майданчиками та веб-порталом prozorro.gov.ua». Організатор навчання – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «ULEAD з Європою» та Мінрегіону.

Семінар проводять Крістіна Бєлякова, головний редактор журналу «Радник в сфері державних закупівель», та Ігор Данчук, керівник навчального відділу журналу.

Учасниками тренінгу стали представники об’єднаних територіальних громад Чернігівської області, а також профільних відділів Департаменту економіки ОДА та міської ради.

Протягом двох днів учасники отримали інформацію про особливості діяльності тендерного комітету, які основні його функції, хто є уповноваженими особами та як розподіляються повноваження, складається поіменний протокол засідання комітету та інші. Також особлива увага буде приділена предмету закупівлі, як його визначати, прописувати.

Яким має бути алгоритм дій замовника при визначенні предмета закупівлі. На прикладах визначення предметів закупівлі (газ, тепло, вода, електроенергія, бензин, медикаменти, поточний ремонт, роботи) тренери розказали про практичні нюанси проведення процедур.

В ході також тренінгу були розглянуті система Рrozorrо та електронні майданчики. «Основною перевагою системи «Рrozorrо» є те, що всі дані про проведення торгів, закупівель та використання коштів державними замовниками, є відкритими. система дозволила підвищити рівень коштів, зекономлених в результаті проведення аукціонів, забезпечила можливість викриття порушень та зловживань, до яких вдаються як замовники, так і учасники закупівель, задля перемоги у тендері «потрібного» учасника», - зазначили тренери.

Крістіна Бєлякова провела загальний огляд основних майданчиків та надала рекомендації по роботі з ними. Також була приділена увага на особливостях складання тендерної документації.

В чому особливості договорів про закупівлю та внесення змін до істотних умов документу, які договори можна укладати без проведення процедур закупівель і чи обов’язково включати в тендерну документацію проект договору розповів Ігор Данчук. Він також зупинився на тих умовах, які повинні містити договори про закупівлі, та пояснив як відбувається захист інтересів сторін, які укладають договір.

Також учасники тренінгу дізналися як мають проводитися відкриті торги, з якими проблемами можуть стикнутися представники громад під час  автоматичного формування звіту про результати проведення процедури закупівлі, коли необхідно розміщувати повідомлення про внесення змін до договору.

Тренери також презентували модулі аналітики  - bi.prozorro.org, антикорупційний монітор. Це інструменти, завдяки яким суспільство може контролювати систему державних закупівель та впливати на її вдосконалення.

«Головним органом, який здійснює державний фінансовий контроль, зокрема, контроль у сфері публічних закупівель, є Державна аудиторська служба України (ДАСУ). Саме до аудиторів звертаються, наприклад, правоохоронні органи, щоб зрозуміти: є порушення у закупівлі чи немає», - пояснили тренери. Вони розказали як відбувається моніторинг публічних закупівель цією структурою та чого чекати замовнику.

По завершенню семінару учасники мали змогу оцінити отримані знання, пройшовши спеціальні тести та виконавши практичні вправи. А також отримати сертифікати про навчання.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).