На Менщині кожен восьмий вчитель має пенсійний вік
Неодноразово доводилося чути, як люди обурювалися, що педагоги, допрацювавши до пенсійного віку, не поспішають на заслужений відпочинок. При цьому молоді вчителі сидять без роботи. Ми вирішили дізнатися, скільки вчителів-пенсіонерів працює в районі і чи хоче молодь зайняти їхні місця.
За інформацією відділу освіти райдержадміністрації, середній розмір заробітної плати, яку отримують учителі району, становить 2300 грн.
Станом на 1 вересня цього року у школах району працювало 74 педагоги пенсійного віку – близько 13% від загальної кількості. В області цей показник становить біля 15%.
– У цьому році ми працевлаштували більшість бажаючих. На початку навчального року в деяких школах навіть були незакриті вакансії, – говорить начальник відділу освіти РДА Леонід Литовченко. – Наразі у нашому районі є лише декілька молодих вчителів, які хочуть, але поки що не можуть працевлаштуватися.
В Україні середній вік педагога становить 45 – 60 років. Про це на початку року заявили експерти галузі освіти в ефірі телеканалу новин “24”.
Сергій Лавський
http://nslovo.com/blog/na-menschyni-kozhen-vosmyj-vchytel-maje-pensijnyj-vik
Останні новини Чернігівщини
Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28
Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.
Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24
Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».
Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22
Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.
Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21
Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.
Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19
Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.