На Чернігівщині розкрили секрети успішних кандидатів на виборах в ОТГ
27-29 березня в Освітньому домі прав людини - Чернігів відбувся тренінг «Хто, якщо не ми? Будуємо нову місцеву владу» для активних членів громад та місцевих активістів з усієї України, які планують брати участь у місцевих виборах до новостворених об’єднаних територіальних громад.

Завданням заходу було надати майбутнім кандидатам в депутати та очільники громад, а також місцевим активістам інформацію про можливості та виклики децентралізації в Україні, заохотити найбільш активних членів громад йти у місцеву владу та брати відповідальність на себе, навчити механізмам участі у виборах в якості кандидата та як проводити успішні виборчі кампанії.
Провідні українські експерти ВГО «Комітет виборців України» Денис Рибачок та Сергій Слинько, які виступили тренерами заходу, ознайомили присутніх з аспектами децентралізації в Україні, її можливостями та викликами. Особливу увагу вони приділили організації виборчого процесу в об'єднаних територіальних громадах, порядку висування кандидатів, проведення передвиборчої агітації та протидії недоброчесним практикам на виборах.
«Одна з найбільших проблем реформи децентралізації – це питання кадрів. В принципі, держава надала все для реалізації реформи – повноваження і ресурси. Але все залежить від самих людей, як вони будуть використовувати ці повноваження та ресурси. Сьогодні приїхали люди, які так чи інакше хочуть бути кандидатами, тому ми хочемо надати інформацію, щоб люди не боялися йти до влади і брати відповідальність на себе», - зазначив Денис Рибачок.
Експерт також підкреслив, що реформа децентралізації надзвичайно динамічна і Верховна Рада щороку приймає близько 10 нових законопроектів. Тобто, ті процедури, які були рік тому і ті які є на сьогодні – це можуть бути дві різні речі. Так можна і сказати про вибори, які відбуваються за Законом, якій був прийнятий у 2015 році, але зараз Парламент прийняв у першому читані виборчий кодекс. Тобто, все знову може помінятися і кандидатам важливо це знати.
«Дуже важливо, щоб кандидати, коли йдуть до виборців, ставили реалістичні цілі. Ми надаємо практичній поради як має виглядати нормальна виборча програма. Тобто, якщо це обіцянка, то у неї має бути розумний строк для виконання, а також вона повинна бути в рамках відповідних повноважень», - зазначили тренери.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.