Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 січня, 05:47:33

Комунікативістика чи журналістика: чому навчатимуть у вишах?

03.11.2017   08:58Агенцiя

Урядовці, науковці та практики сьогодні, у рамках щотижневих експертних зустрічей, в он-лайн режимі обговорили перспективу впровадження в Україні освітньої галузі «Комунікативістика».

Своє бачення висловили фахівці із семи областей, зокрема й Чернігівщини.

Про що мова

На порядку денному — аналіз проекту постанови КМУ «Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266».

У ній йдеться про зміну галузі знань та найменування спеціальності «Журналістика» на галузь знань «Комунікативістика» та спеціальність «Комунікації і журналістика».

Таке рішення, на думку розробників проекту постанови, обґрунтоване вимогами сучасного інформаційного суспільства.

Зараз  в Україні динамічно розвивається широкий спектр різних форм та видів суспільних відносин, предметом яких є комунікативна взаємодія між суб’єктами. До їхньої сфери належать журналістика, інформаційний моніторинг та аналітика, які в останні роки вже стали самостійним напрямком професійної діяльності, зв’язки з громадськістю, розвиток стратегічних, зокрема кризових комунікацій, становлення та вдосконалення урядових комунікації тощо.

Усі ці напрямки потребують залучення молодих спеціалістів, а відповідно – сучасної системи підготовки професійних кадрів на базі вищих навчальних закладів.

Водночас, чинна редакція Переліку галузей знань та спеціальностей не містить пункту підготовки фахівців для комунікативної сфери, а єдина профільна галузь знань «06 Журналістика» не здатна охопити усі зазначені напрямки.

Точка зору

Про те, що зміни такі потрібні, зазначали усі спікери. Однак, ще варто попрацювати над правильним формулюванням спеціальності. Адже, на думку багатьох науковців, поняття комунікацій є надто широким (транспортне сполучення, спілкування на побутовому рівні, зв’язки з громадськістю тощо). Серед пропозицій — спеціальність «Соціальні комунікації та журналістика».

Освітяни зауважують, що нововведення мають бути остаточно відомі вже після нового року. Адже за інших умов буде складно сформулювати правила вступу та, зрештою, провести профорієнтацію.

Що має Чернігівщина

Наразі спеціальність «Журналістика» є у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.

Національний  університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка має спеціалізацію «Редагування освітніх видань». До того ж, на філологічному факультеті запроваджено спецкурс «Медіаграмотність».

У рамках зазначеної дисципліни, на запрошення вишу, читають лекції журналісти регіону та фахівці Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

До слова, зазначений структурний підрозділ спільно з Асоціацією регіональних ЗМІ реалізовує проект «Школа молодого журналіста», який дозволяє всім охочим розібратися в сучасних комунікаційних процесах.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту 13:25

27 січня, в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1 листопада 2005 року.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 12:42

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини 12:25

Минулого тижня під час робочої поїздки на Корюківщину голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із Корюківським міським головою Ратаном Ахмедовим відвідали ТОВ «Слав-Форест». Це найбільший завод з переробки деревини в області. Обсяг інвестицій – 10 мільйонів євро.

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні 12:12

Минулого року у Чернігові в мікрорайоні Масани відкрили новий сучасний дошкільний освітній заклад №3 «Дитяча Академія».

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі 12:03

Колектив “Ґердан” добре знайомий любителям музики — і не тільки в Україні, а й далеко за її межами, його можна назвати одним з мистецьких символів Прикарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини