Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:16:21

Ресурси і гроші: як досягнути балансу обговорили в Чернігові

11.09.2017   14:44Агенцiя

Про програми підтримки енергоефективності та про те, кому вони допомагають, дізнавались учасники інформаційної зустрічі «Виклики у сфері енергоефективності та шляхи подолання», проведеного Громадянською мережею ОПОРА.

Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій відчинив свої двері та об’єднав бажаючих дізнатись про можливості впровадження енергоефективних заходів.

«Кожна людина повинна подбати про те, щоб зробити своє житло максимально енергоефективним. Ті умови, які зараз пропонує Державна програма підтримки енергоефективності та місцеві програми, дають можливість залучити кошти та шляхом впровадження термомодернізаційних заходів допоможуть суттєво зменшити споживання ресурсів.

А отже, зменшити кількість коштів, які щороку витрачаються на оплату за тепло. Крім того, спілкуючись із сільськими та селищними головами, можна зробити висновок, що бракує інформації щодо можливостей, які дає держава та грантові програми.
 
Вирішення проблеми з інформування мешканців сільської місцевості сприятиме активізації населення у сфері енергоефективності та дозволить суттєво зменшити споживання газу», – наголосила місцева координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Наразі можливе проведення різних термомодернізаційних заходів для багатоквартирних та приватних будинків:
- утеплення фасаду, даху або підвалу;
- заміна вікон та дверей;
- встановлення індивідуального теплового пункту.

Повний перелік оприлюднено на сайті Держенергоефективності. Це дозволяє заздалегідь з’ясувати, кошти на які заходи або матеріали будуть компенсовані.

Один з найефективніших методів економії тепла – утеплення фасаду. При цьому важливо звертати увагу на особливості утеплення. Слід не допустити індивідуальне утеплення, яке є порушенням чинного законодавства. Ігнорування «точки роси» призводить до зміни температур в утепленій та неутепленій ділянці, що провокує появу плісняви. Це інфікує не тільки стіну індивідуально утепленої ділянки, а й сусідів зверху та знизу.

Крім того, учасники зустрічі детально обговорили шляхи економії ресурсів у побуті. Наприклад, у результаті ущільнення вікон та завдяки заміні дверей в під’їзді безпосередньо у квартирах температура підвищується майже на 2-3 градуси.

Також треба прослідкувати, щоб усі шпарини були закриті, оскільки навіть при заміні склопакетів це призводить до втрати тепла.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.