Чернігівські поліцейські переймали іноземний досвід спілкування з громадянами
З 13 по 23 червня у Чернігові проходив тренінг «Community Policing» для правоохоронців Чернігівщини у рамках Консультативної місії Європейського союзу з реформування сектору цивільної безпеки.

Семеро дільничних інспекторів та семеро патрульних вчилися, як налагоджувати співпрацю із громадянами, підвищувати довіру до поліції, поліпшувати ефективність заходів з попередження злочинів. Крім того, дізнавалися про ефективні методи вирішення конфліктних ситуацій. Тренінг проходив у два етапи: спершу поліцейскі знайомилися з теорією, потім вчилися передавати отримані знання. Відтепер вони самі стануть тренерами для своїх колег.
За словами Василя Боднарюка, спеціаліста з тренінгів з питань взаємодії поліції з громадою Консультативної місії ЄС, питання співпраці поліцейських із суспільством має багато проблемних нюансів, які необхідно вирішувати. Головне завдання тренінгу – навчити правоохоронців налагодити ефективну комунікацію із громадянами, що у перспективі дозволить попереджувати злочини, дивитися у корінь проблеми, а не просто розслідувати наслідки.
Заняття проводили представник поліції Канади Грегорі Болтянські та представник поліції Австрії Йосеф Нотдурфтер. Вони відзначили високий потенціал чернігівських поліцейських та їх бажання підвищити якість своєї служби на користь українського народу.
Тренери ділилися досвідом: завдяки пересічним громадянам робота поліції у Австрії та Канаді стала набагато легшою, адже люди самі повідомляють про злочини, охоче допомагають. Проте не обходиться і без провокацій. У таких випадках австрійські та канадські поліцейські діють за схемою діалог - попередження - застосування силових методів.
Знання, отримані на тренінгу, за словами чернігівських поліцейських, обов'язково стануть у нагоді. Адже багато чого із почутого для українських правоохоронців було новим. Роман Білик, дільничий офіцер поліції з Мени, зазначив, що курс дав змогу переосмислити саму суть взаємодії поліції та громади і потреба у подібних заходах є.
«Конфлікті ситуації трапляються, бо не завжди ми розуміємо потреби громадян, а вони не розуміють, що ми намагаємося зробити як найкраще, але не все у наших повноваженнях. Надалі будемо змінювати формат зустрічей із громадянами.
Матеріал викладався в незвичайній для нас формі. Було приємно брати участь та обмінюватися досвідом, здобути нові знання та навички».
Налагодження взаємодії поліції з громадою – це лише один з п'яти пріоритетів консультативної місії ЄС. Інші направлені на оптимізацію розмежування повноважень серед установ сектору цивільної безпеки, підтримку порядку та права на зібрання громадян відповідно до міжнародних стандартів прав людини, підвищення ефективності боротьби зі злочинністю та корупцією та забезпечення якісного підбору підготовлених кадрів.
Загалом місія націлена на імплементацію реформи Національної поліції шляхом надання практичних консультацій, сприяння у розробці стратегій сектору цивільної безпеки та налагодження координації між Україною та міжнародними партнерами.
Поліція Чернігівщини
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.