Про громадскість, інвестиції та не лише...
Другий день навчального візиту чернігівських посадовців до гміни Глівіце розпочався з відвідин міського Центру недержавних громадських організацій. Це комунальна установа, покликана створювати умови для їхнього розвитку.

Вона, так би, мовити надає НГО дах над головою. Тут проводяться навчання для бажаючих започаткувати власнє об`єднання за інтересами, працюють із молодіжними активістами, проводять художні виставки та багато чого іншого.
На запитання – як же вимірюється ефективність витрат бюджетних коштів на утримання такого центру пролунала відповідь – це інвестиція в майбутнє гміни, бо йдеться про стимулювання громадянської активності, виховання соціальної відповідальності, стимулювання волонтерської діяльності, задоволення інтересів громадян.
Того ж дні службовці відвідали кілька спеціальних міських інституцій: підприємство з водопостачання, Центр управління надзвичайними ситуаціями та управління рухом на міських шляхах. В першому випадку – це спільне комунальне підприємство, утоворене кількома гмінами.
Ця форма доволі поширена в Польщі, але є новою для України. Таріфи на воду відповідать витратам на її постачання, включно з амортизацію майна що використовується. А от у випадку надзвичайних ситуацій йдться про спробу звести до одного координаційно-диспетчерського центру кілька служб.
Так само комплексним вигладає управляння рухом на дорогах – надсучасне обладнання дозволяє знімати ймовірну напругу на дорогах та забезпечувати гарантовний нагляд за дотриманням правил дорожнього руху.
Та чи не найбільш вражаючою стала зустріч у Центрі освіти і бізнесу «Нове Глівіце». Факточно, це бізнес-інкубатор для IT-фахівців, свого роду місцева кремнієва долина. Колись тут була вугільна шахта. Її закрили і Глівіце разом із сусідніми гмінами утворили підприємство, де створені умови для розвитку приватних підприємств у сфері високих технологій.
Чимала інвестиція із залученням власних та європейських коштів себе цілком виправдала – з нуля тут було створено дві з половиною тисячі робочих місць, завантаженість центру становить 95%. Отже, виграли всі – задіяні гміни, підприємства, працівники.
На такому сполученні інетересів та чесності до кожного з учасників будуються відносини самоврядної влади та громадян у Глівіце.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.