Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 жовтня, 16:13:19

Освіта в Європі – вудочка чи гачок? ВІДЕО

28.04.2017   09:54Агенцiя

Освіта в Європі – вудочка чи гачок? Це легко чи важко для української молоді? Як робить вибір студентство між навчанням за кордоном і освітою вдома? І чи знаходить «золотий баланс» між перевагами життя там і «свідомою громадянською позицією» відбудови Європи в Україні?

На цю тему дискутували викладачі і студенти Чернігівського національного технологічного університету.

За приблизними підрахунками,  в Європі нині навчається близько 80 тисяч українських студентів. Як кажуть експерти, додому  повертається працювати третина.

Альона Ревко, керівник Інформаційного центру ЄС ЧНТУ: «Освіта  і наука – це потенціал, який саме відкриває всі двері, всі можливі двері. Єдина наша задача – це використовувати цей потенціал, який ми накопичуємо, розвиваємо, більш того, використовувати саме в нашій країні».

Не лише декларувати європейські цінності, а й насправді бачити в них фундамент суспільства. Чи відповідаємо ми сьогодні принципам прозорості, чесності та відповідальності — говорячи про це, ми водночас даємо відповідь і на запитання – чому досі не в Європі.

Сергій Шкарлет, ректор Чернігівського національного технологічного університету: «Я для себе вже давно переконаний, що місце молоді в Європейському Союзі, не тільки в європейському, а й світовому співтоваристві є. Молоді завжди є місце, активній молоді взагалі є місце скрізь і всюди. Треба подолати рамки зашореності, комплекс меншовартості. Ви ж знаєте, там такі ж люди живуть – з головою, з руками, такі самі як ми. Єдине, що від вас залежить визначення, чи є місце будь-де».

Михайло Сидоренко навчався в технологічному університеті і став учасником  стипендіальної програми «Польський Еразмус для України».  Два семестри у Вроцлаві зі стипендією в 900 злотих від Міністерства освіти вистачало і на гуртожиток, і на їжу, і на одяг, і на поїздки до Відня та Праги. Зараз він проходить строкову службу в Збройних Силах.

Михайло Сидоренко, стипендіат: «В мене є певні плани продовжувати в Європі, оскільки я там вже рік провчився, я знаю, як там все відбувається, яке навчання, які умови, яке життя. І, звичайно, може так прикро говорити, але  я зараз в Україні не бачу для себе особливих великих перспектив».

Михайло каже, що насправді половина стипендіатів навіть не з’являлася на заняття. А ось «вигризали» знання у викладачів ті, хто «робив себе сам» і мав мінімальну підтримку рідних.

Ярослав Петраков, голова наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених ЧНТУ: «Ось саме ця жага адреналіну і рухає Європу. Не європейські бюрократи, не європейські політики. Європу рухає молодь, яка хочу щось нового і у відповідь на це нове створюються нові ринки, нові робочі місця, тобто простір дуже важливий».

Актуальний він і як можливість перейти до іншої системи координат, дізнатися про цінність одного і силу багатьох. Врешті решт, стати творцем, а не бути сірою масою.

Вікторія Давидова, радник Представництва ЄС в Україні: «І Україна, і молодь, всі ми є частиною європейського простору, інше питання – які в нас є юридичні рамки, які в нас є рамки політичної співпраці, економічної. Можливості є, вони вам доступні, вони дуже часто не використовуються і вони не коштують дорого, це тільки ваша ініціатива і бажання працювати».

Молодь – та сила, яка може підняти хвилю перетворень і зрушити з місця гори застарілого. Поки що ця хвиля набирається досвіду в Європі, і було б непогано, якби вона повернулася додому, а не віддала свій потенціал чужині.

" frameborder="0" allowfullscreen>

Останні новини Чернігівщини

По факту незаконного добування піску біля урочища Красна гора Сосницького району відкрито кримінальне провадження

По факту незаконного добування піску біля урочища Красна гора Сосницького району відкрито кримінальне провадження 13:58

Відповідно до статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.

"Автострада" вдвічі задрала ціну на щебеневу суміш, вигравши 65 мільйонів із мінімальною знижкою 13:40

27 жовтня Служба автомобільних доріг у Чернігівській області підписала договір з ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» на капітальний ремонт дороги Н-07 Київ-Суми-Юнаківка вартістю 65,48 млн гривень.

ЦВК прийняла уточнений протокол по округу №208 і не розглянула скаргу представника Ляшка

ЦВК прийняла уточнений протокол по округу №208 і не розглянула скаргу представника Ляшка 10:49

Колишній народний депутат Олег Ляшко на виборах від цього округу набрав 31% голосів, його опонент, кандидат від «Слуги народу» Анатолій Гунько – 34%.

На під'їзді до Березни завершили укладати асфальтобетон

На під'їзді до Березни завершили укладати асфальтобетон 10:43

Цьогоріч на цьому відрізку дороги Р-83 забезпечили комфортний проїзд між Сновським та Менським районом.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 10:23

З 01.10.2020 р.здійснюється моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини