Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:36:52

Усна історія як метод комунікації між поколіннями

19.04.2017   08:24Агенцiя

Теорію й практику проведення усноісторичних досліджень вивчали учасники українсько-чеського семінару «Можливості використання методу усної історії у викладанні новітньої історії у загальноосвітньому навчальному закладі», який відбувся 18 квітня у Чернігові.

Вчителі історії з області практично і теоретично ознайомилися з правилами таких досліджень, методиками проведення усноісторичних інтерв'ю, а також інформаційним потенціалом усних джерел, найбільш результативними науковими й освітніми проектами в цій галузі. Тепер отримані знання про усноісторичні проекти як засіб комунікації між поколіннями, вивчення суб'єктивного історичного досвіду вони мають передати учням.

Українсько-чеський проект Асоціації з міжнародних питань «Усна історія як метод і джерело» представили доктор історичних наук, професор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Юрій Волошин та науковий співробітник цього ж університету Анастасія Момот. Вони акцентували, що сьогодні усна історія – це вже наукова дисципліна, яка має свій метод дослідження – інтерв'ю.

Під час семінару слухачі ознайомилися з історією зародження й розвитку «oral history» у світовій та вітчизняній історичній науці.

Семінар відбувся в рамках реалізації проекту «Альтернативна освіта для українських шкіл». Його організатор — чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Української асоціації усної історії та Асоціації керівників шкіл України.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.