Усна історія як метод комунікації між поколіннями
Теорію й практику проведення усноісторичних досліджень вивчали учасники українсько-чеського семінару «Можливості використання методу усної історії у викладанні новітньої історії у загальноосвітньому навчальному закладі», який відбувся 18 квітня у Чернігові.

Вчителі історії з області практично і теоретично ознайомилися з правилами таких досліджень, методиками проведення усноісторичних інтерв'ю, а також інформаційним потенціалом усних джерел, найбільш результативними науковими й освітніми проектами в цій галузі. Тепер отримані знання про усноісторичні проекти як засіб комунікації між поколіннями, вивчення суб'єктивного історичного досвіду вони мають передати учням.
Українсько-чеський проект Асоціації з міжнародних питань «Усна історія як метод і джерело» представили доктор історичних наук, професор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Юрій Волошин та науковий співробітник цього ж університету Анастасія Момот. Вони акцентували, що сьогодні усна історія – це вже наукова дисципліна, яка має свій метод дослідження – інтерв'ю.
Під час семінару слухачі ознайомилися з історією зародження й розвитку «oral history» у світовій та вітчизняній історичній науці.
Семінар відбувся в рамках реалізації проекту «Альтернативна освіта для українських шкіл». Його організатор — чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Української асоціації усної історії та Асоціації керівників шкіл України.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.