Проблеми підліткової агресії на Чернігівщині вирішуватиме окремо створена робоча група. ВІДЕО
Історія із побиттям школярки Поліни Малоштан набула загальноукраїнського резонансу. Про це вже доповіли Президенту України Петру Порошенку, який розпорядився тримати цю справу під контролем.

З’ясувати деталі справи та визначити шляхи вирішення проблеми до Чернігова прибув Уповноважений Президента у справах дітей Микола Кулеба. Нарада з освітянами, психологами та соцпрацівниками тривала більше двох годин. Який результат зустрічі, знають наші журналісти.
Масова розправа над школярками у Чернігові сколихнула всю країну. Про цю історію дізнався і Президент України Петро Порошенко. Проконтролювати ситуацію доручено Уповноваженому Президента у справах дітей Миколі Кулебі. Під час круглому столі разом із педагогами, соціальними працівниками, правоохоронцями та психологами він шукав шляхи вирішення проблеми та подальші дії у цій ситуації. За його словами, перед тим, як визначати міру покарання, треба врахувати всі аспекти. Ув’язнення може назавжди зіпсувати долю цих підлітків.
Микола Кулеба, Уповноважений Президента у справах дітей: «Для нас дуже важливо, якими вони повернуться в соціум. І ми знаємо, що друга третина тих, хто повертається, вони скоюють злочини знову ж таки».
Проте громадськість іншої думки. В Інтернеті активно обговорюють цю історію. Громада висловлюється у соцмережах і вимагає справедливого покарання винуватців.
Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Безумовно покарання має бути. Але жодного посту не було про те, що давайте вирішимо цю ситуацію. Ні! Давайте знищимо їх, все. Це основна проблема нашого суспільства».
Підлітки порушили закон і мають за це відповідати, впевнений начальник головного управління національної поліції в області Едуард Альохін. Якщо ж оминути увагою цю ситуацію, завтра історія може повторитися знову, проте матиме вже більш тяжкі наслідки.
Едуард Альохін, начальник ГУНП в області: «Тут звучали нотки прощения, я с этой позицией не согласен. Совершено правонарушение. Должен сработать принцип наказания. Он основополагающий. Я конечно не хотел бы, чтобы наказание было максимальным и жестким. Его определят исходя из меры преступления. Мы должны сделать все, чтобы подобное не повторилось».
Більше двох годин учасники наради з’ясовували, де були прогалини у вихованні і чия це провина. Педагоги нарікали на батьків та правоохоронців, психологи на сучасний світ в якому живуть діти: Інтернет і телебачення. Проте спільної думки так і не дійшли. Валерій Куліч запропонував створити робочу групу із представників всіх сторін та визначити шляхи попередження таких ситуацій у майбутньому.
Зараз відкриті кримінальні провадження і ведеться слідство по цій справі. Постраждала Поліна Малоштан наразі проходить обстеження у лікарнях. Одна ж із кривдниць дівчини – студентка педагогічного університету, сама написала заяву на відрахування з ВИШу.
Микола Носко, ректор ЧНПУ ім.Шевченка: «Студентська група осудила поведінку дівчини. Студентська рада дала негатив цьому явищу. Все інше буде відповідно чинного законодавства. Заява ще не підписана мною. Вона хоче забрати, але я хочу з нею поспілкуватися. Чому так сталося, в чому вина вищої школи».
Останні новини Чернігівщини

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10
Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.