Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 лютого, 03:19:42

Юні математики змагаються у Чернігові

22.03.2017   09:08Агенцiя

Школярів з усіх куточків України зібрала у Чернігові 57-ма Всеукраїнська олімпіада з математики. Цього року змагання проходять на базі ліцею № 15.

Протягом чотирьох днів у турнірі візьмуть участь 168 учнів 8-11 класів у складі 26 команд.

Знавців точних наук оцінює професійне журі: вчителі профільних шкіл, викладачі та студенти вищих навчальних закладів країни.

Урочисте відкриття олімпіади, яке відбулося 20 березня, розпочалося з привітальних слів заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Наталії Романової:

– Раді зустрічати математичну еліту на чернігівській землі. Я впевнена, інтелект – непереможна сила, і, можливо, в майбутньому наші учасники поповнять ряди геніїв світової науки.

До речі, серед школярів вже є математики «зі стажем», які беруть участь в турнірі не перший рік та вже мають нагороди.

– З більшістю учасників ми знайомі давно, адже змагаємося не вперше. Цього року я чекаю складніших задач та цікавих суперників, – озвучила свої сподівання учасниця із Львівської області Лія Дулгер, 9 клас.

Як переконують школярі, математика для них – справа проста. Їм ще з дитинства батьки привили любов до точних наук.

– Моя мати неодноразово перемагала в математичних турнірах, мабуть, тому і я захопився цим предметом. У восьмому класі одержав третє місце, минулого року – друге. Зараз навчаюся в 10 класі, а участь беру за програмою 11-ого, – розповів чернігівець Павел Нагорний, учень ЗОШ № 19.

– Мені подобаються технічні науки, бо мій батько займається фізикою. Я маю нагороди з різних змагань міжнародного рівня і в майбутньому планую продовжити навчання з математики, – поділилася харків’янка Ольга Шевченко, учениця 11 класу.

Після закінчення школи багато колишніх учасників олімпіад продовжують займатися наукою у вишах. Дехто з них навіть оцінює рівень знань інших.

– За участь у міжнародних олімпіадах я маю золоту та срібну медалі. Всеукраїнський турнір для мене також не новинка, в ньому я брав участь кілька разів. А вже другий рік поспіль мене запрошують у якості члена журі, – зазначив Денис Смірнов, студент другого курсу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Варто зауважити, що переможці Всеукраїнської олімпіади з математики отримають додаткові бали при вступі до вузу.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01

Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.

Катерина Богатирьова здобула бронзу на Austria Open 2026 з тхеквондо 11:49

Нещодавно у австрійському місті Інсбрук відбулись міжнародні рейтингові змагання з олімпійського тхеквондо Austria Open 2026(G1) у яких взяли участь понад 1600 спортсменів з 35 країн світу.

 Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність

Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність 11:45

Служба безпеки України активно протидіє спробам рф завербувати українців для незаконної реєстрації систем Starlink.

Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин

Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин 11:43

У рамках масштабної Всеукраїнської спецоперації Нацполіції «Рубікон» поліцейські припинили діяльність двох каналів збуту наркотиків та психотропів на Чернігівщині. Наркоділків затримано у процесуальному порядку. Поліція вилучила розфасовані партії наркотиків та психотропних речовин.

У профтесі в Куликівці відремонтували укриття та перейшли на очне навчання 11:41

У Куликівському професійному аграрному ліцеї провели офіційне відкриття оновленого сховища. Проєкт реалізували спільними зусиллями Латвії, Бельгії, Шотландії і Канади під керівництвом ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок».