Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 вересня, 21:09:04

Перспективи ухвалення Трудового кодексу: обережна позиція профспілки освітян

15.05.2012   16:11Агенцiя

14 травня відбулася нарада з головами районних та міських структурних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, а також голів первинних профорганізацій вищих навчальних закладів, на якій розглянуто низку важливих питань, ключовим з яких була позиція Профспілки щодо можливого ухвалення найближчим часом Трудового кодексу України.

На нараді з інформацією щодо цього питання виступили Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки та Олексій Лугина – юрисконсульт організації. Виступаючими було відзначено, що внаслідок послідовних і зважених дій представників профспілок у проекті Трудового кодексу збережено соціально спрямовані норми Кодексу законів про працю України і повноваження профспілок у сфері захисту трудових прав працівників. Водночас, на всіх етапах роботи над проектом Трудового кодексу предметом суперечностей залишалися низка положень стосовно права на участь працівників в управлінні підприємством, гарантій працівникам під час страйку, контролю та нагляду за дотриманням трудового законодавства та ін.

Не зважаючи на складний переговорний процес, представниками профспілок відхилено спроби роботодавців:
– значно скоротити кількість підстав звільнення члена профспілки, що мають погоджуватися з профкомом;
– включити до складу мінімальної зарплати доплат і надбавок;
– виключити норми, що передбачає встановлення тарифної ставки робітника першого розряду в розмірі, що перевищує мінімальну заробітну плату;
– відмовитись від чіткого визначення відповідальності роботодавців за затримку зарплати та багато іншого.

Однак, не зважаючи на величезні досягнення в переговорному процесі, профспілкову громаду не полишає стурбованість тим, щоб документ було ухвалено саме в тій редакції, яку підготував профільний комітет Верховної Ради України.

На нараді обласної організації Профспілки також було розглянуто ще одне вкрай актуальне питання – проведення оздоровчої кампанії влітку 2012 року. Так цього року понад 200 дітей спілчан матимуть змогу відпочити та оздоровитися на березі Чорного моря у таборі “Чемпіон” (м. Скадовськ).

Не залишилось поза увагою і питання репрезентативності районних і міських організацій Профспілки. Було вирішено активізувати цю роботу і завершити необхідні процедури якомога скоріше.

Копиш Віталій, Чернігівська обласна організація Профспілки

Останні новини Чернігівщини

Особливості проходження державної служби

Особливості проходження державної служби 17:36

обговорювали 29 вересня під час третього заняття за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації "Управління персоналом в органах державної виконавчої влади" в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.

Виявлено 100 нових випадків COVID-19

Виявлено 100 нових випадків COVID-19 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 29 вересня в області зафіксовано 100 нових випадків COVID-19.

Прилуки: військовій частині А4245 65 років

Прилуки: військовій частині А4245 65 років 14:56

25 вересня відбулися урочистості з нагоди відзначення 65-річчя з дня заснування військової частини А4245.

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш "радикальними" 14:49

Вже зрозуміло, що чесно боротися за перемогу мої опоненти не те що не збиралися, а навіть і не думали.

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій 14:44

Усі питання з порядку денного були детально вивчені та рекомендовані для розгляду на черговому пленарному засіданні Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини