Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 вересня, 04:17:55

Перспективи ухвалення Трудового кодексу: обережна позиція профспілки освітян

15.05.2012   16:11Агенцiя

14 травня відбулася нарада з головами районних та міських структурних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, а також голів первинних профорганізацій вищих навчальних закладів, на якій розглянуто низку важливих питань, ключовим з яких була позиція Профспілки щодо можливого ухвалення найближчим часом Трудового кодексу України.

На нараді з інформацією щодо цього питання виступили Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки та Олексій Лугина – юрисконсульт організації. Виступаючими було відзначено, що внаслідок послідовних і зважених дій представників профспілок у проекті Трудового кодексу збережено соціально спрямовані норми Кодексу законів про працю України і повноваження профспілок у сфері захисту трудових прав працівників. Водночас, на всіх етапах роботи над проектом Трудового кодексу предметом суперечностей залишалися низка положень стосовно права на участь працівників в управлінні підприємством, гарантій працівникам під час страйку, контролю та нагляду за дотриманням трудового законодавства та ін.

Не зважаючи на складний переговорний процес, представниками профспілок відхилено спроби роботодавців:
– значно скоротити кількість підстав звільнення члена профспілки, що мають погоджуватися з профкомом;
– включити до складу мінімальної зарплати доплат і надбавок;
– виключити норми, що передбачає встановлення тарифної ставки робітника першого розряду в розмірі, що перевищує мінімальну заробітну плату;
– відмовитись від чіткого визначення відповідальності роботодавців за затримку зарплати та багато іншого.

Однак, не зважаючи на величезні досягнення в переговорному процесі, профспілкову громаду не полишає стурбованість тим, щоб документ було ухвалено саме в тій редакції, яку підготував профільний комітет Верховної Ради України.

На нараді обласної організації Профспілки також було розглянуто ще одне вкрай актуальне питання – проведення оздоровчої кампанії влітку 2012 року. Так цього року понад 200 дітей спілчан матимуть змогу відпочити та оздоровитися на березі Чорного моря у таборі “Чемпіон” (м. Скадовськ).

Не залишилось поза увагою і питання репрезентативності районних і міських організацій Профспілки. Було вирішено активізувати цю роботу і завершити необхідні процедури якомога скоріше.

Копиш Віталій, Чернігівська обласна організація Профспілки

Останні новини Чернігівщини

Використання коштів ДФРР у 2019 році на контролі

Використання коштів ДФРР у 2019 році на контролі 13:05

17 вересня в рамках робочого візиту директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик та начальник управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту Юрій Сухомлин відвідали Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка та ознайомились з ходом реконструкції будівлі із застосуванням заходів теплореновації.

НАЗК повідомить НАБУ та Нацполіцію про недостовірні відомості в деклараціях міського голови Чернігова

НАЗК повідомить НАБУ та Нацполіцію про недостовірні відомості в деклараціях міського голови Чернігова 12:59

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повних перевірок декларацій виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Ніжин: збір громадських проектів 12:39

Проекти приймаються щороку, починаючи з 1 вересня по 30 вересня (протягом одного місяця).

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:36

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

За вісім місяців на обороноздатність країни платники  Чернігівщини спрямували понад 232,4 млн грн військового збору

За вісім місяців на обороноздатність країни платники Чернігівщини спрямували понад 232,4 млн грн військового збору 11:53

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС у Чернігівській області за січень–серпень поточного року платниками податків Чернігівської області сплачено понад 232,4 млн грн військового збору.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини