Новинки ЗНО та вступної кампанії–2017
Про особливості зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та вступної кампанії у 2017 році говорили директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва та начальник підготовчого відділення Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Віталій Барбаш на брифінгу в облдержадміністрації.
Головною відмінністю ЗНО–2017 від минулих років є те, що цьогоріч державна підсумкова атестація проводиться у формі ЗНО, тобто традиційних іспитів у навчальних закладах не буде.
Отже, щоб пройти тестування, випускники загальноосвітніх навчальних закладів подають комплект реєстраційних документів до закладів, у яких навчаються. Інші особи надсилають необхідне рекомендованим листом у встановлені строки (дата визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті) до регіонального центру.
Зареєструватися можна з 6 лютого по 17 березня. Внести зміни до реєстраційних даних — до 31 березня.
Перелік документів для реєстрації практично не змінений.
Також Світлана Сакаєва наголосила, що випускникам шкіл варто дуже уважно обирати предмети для ЗНО:
— Кожен зареєстрований учасник має право скласти тести не більш як з чотирьох предметів. Для випускників старшої школи 2017 року результати ЗНО з трьох предметів: українська мова, математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття), один навчальний предмет за вибором випускника – зараховуються як результати державної підсумкової атестації.
Для осіб з особливими потребами будуть створені спеціальні умови для проходження ЗНО, але тільки при наданні медичного висновку.
Результати тестування учасники зможуть роздрукувати самостійно із власної інформаційної сторінки. Доступ до неї можливий лише після отримання сертифіката, інформаційного бюлетеня та реєстраційної картки. До речі, запрошення на тестові випробування також прийде на власну інформаційну сторінку.
Подати документи до вишу можна з 12 по 26 липня. Як зазначив Віталій Барбаш, зміни правил вступної кампанії не будуть радикальними.
Абітурієнтів обмежать у кількості заяв: дев'ять на чотири спеціальності. Крім того, претендувати на бюджетне замовлення можна по заявленим пріоритетам серед обраних навчальних закладів.
Згідно з правилами вступної кампанії–2017, опублікованими Міністерством освіти і науки України, на бюджетні місця будуть збережені квоти для пільговиків і тимчасово переміщених осіб з АР Крим.
Останні новини Чернігівщини
6 проєктів Чернігівщини відібрано для фінансування в межах Програми відновлення України III (транш В) 09:43
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів засідання Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів в рамках
Генеральний секретар НАТО ознайомився з роботою об’єкту енергетики та пункта незламності в Чернігові 09:42
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте з офіційним візитом на Чернігівщині. Він оглянув один з енергооб’єктів у регіоні, який зазнав ворожих ударів. Також ознайомився з роботою пункта незламності.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованої злочинної групи, члени якої організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 09:38
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту на території України.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:37
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
5 лютого: цей день в Україні і світі 08:34
День 1443 Російська агресія - Day 1443 Russian aggression