Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 12:34:53

Про європейські традиції міського самоврядування – в Ніжині

12.05.2012   05:43

“Подивіться, будь ласка, у цій стрічці є зйомки багатьох відомих українських міст: Києва, Харкова, Львову, Дніпропетровську, Одеси… І, звичайно, нашого Ніжина. Мабуть тому, що він став неповторною і важливою частиною нашої країни”, – зазначив професор Ніжинського державного університету Григорій Самойленко під час семінару “Європейські традиції міського самоврядування”.

Проходив він у місті Миколи Гоголя 11 травня та призначався для місцевих депутатів та працівників апарату міськвиконкому. Відкрив навчання секретар міської ради Олег Кірсанов.

Розпочався семінар із презентації однойменної документальної стрічки, підготовленої минулого року. Як зазначив один з авторів сценарію, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Володимир Бойко, творча група ще в період роботи над стрічкою обіцяла представити її в Ніжині. Адже над сценарієм працював професор університету Сергій Лепявко, а міське телебачення в особі його керівника, Сергія Ковальова, допомагало під час зйомок.

Під час розмови підкреслювалося – завдяки розвитку місцевого самоврядування на засадах Магдебурзького права, в сенсі приналежності до єдиного правового, культурного, освітнього простору, міста України кілька століть були частиною європейської цивілізації.

Надалі мовилося про сучасні процеси – участь України в реалізації політики Східного партнерства, засади європейської інтеграції, складові Угоди про політичну асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі з Європейським союзом, принципи належного врядування та вимоги, які висуваються у зв’язку з їх запровадження до системи державного управління України.

Навчання, фактично, стало частиною підготовки до відзначення Дня Європи, що вже традиційно проводиться в Україні у другій половині травня.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА 10:24

За результатами проведеного органами державної статистики обстеження робочої сили, у 2019 році забезпечували пропозицію робочої сили на ринку праці Чернігівської області 487 тис. осіб у віці 15 років і старше.

У Прилуках роздають продуктові набори

У Прилуках роздають продуктові набори 10:16

У Прилуках створили міський центр допомоги самотнім людям, малозабезпеченим сім'ям, дорослим і дітям з інвалідністю. Ініціатива належить голові громади Олені Попенко. Про це повідомляється на сторінці Прилуцької міської ради у Фейсбуці.

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно 10:04

Перше із серії навчань за короткостроковою програмою «Новели земельного законодавства України. Питання ефективного управління та розпорядження об’єктами комунальної власності» провів Чернігівський центр підвищення кваліфікації для штатних працівників виконавчого комітету Менської міської ради, в.о старост.