Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 13:10:35

Підприємців та посадовців Чернігівщини навчили розраховувати вартість регулювання для бізнесу

23.12.2016   14:09

Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) провів тренінги “Методологія і практика проведення М-тесту та громадської антикорупційної експертизи» у м. Чернігів для представників бізнес-спільноти області та посадових осіб органів державної влади й місцевого самоврядування, відповідальних за розробку регуляторних актів.

Захід організовано за сприяння регіонального партнера СІРЕ — об’єднання підприємців ГО «СЯЙВО СІВЕРЩИНИ» та підтримки Чернігівської районної ради.

До проведення тренінгів також долучився завідувач Сектору Державної регуляторної служби України в Чернігівській області Сергій Проценко.

У результаті навчання представники органів влади дізналися, як саме застосовувати М-тест або Тест малого підприємництва, що тепер є обов’язковим для всіх розробників регуляторних актів відповідно до постанови КМУ, скільки коштуватиме регуляція для малого підприємця, а також для бюджету. “Інструмент М-тесту дає можливість представникам органів влади ще на етапі розробки регулювання визначити, якою буде вартість його виконання для бізнесу як у прямих фінансових втратах, так і з огляду на навантаження адміністративними процедурами, а відтак дізнатися, чи справді вартість регулювання є адекватною з огляду на проблему, на вирішення якої направлена регуляція ”, — прокоментувала керівник проектів та програм CIPE-Україна Наталія Жугай.

Водночас представники бізнес-об’єднань набули практичних навичок застосування інструментів М-тесту та громадської антикорупційної експертизи до регуляторних актів місцевого рівня, що дасть їм можливість більш фахово впливати на процес ухвалення рішень.
 

Довідково.
16 грудня 2015 року набула чинності Постанова КМУ №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308», розробником якої є Державна регуляторна служба України. Постанова вводить обов’язкове обчислення витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання, так званий М-тест (Тест малого підприємництва). Згідно з цим документом, проект регуляторного акта має супроводжуватись розрахунками вартості регуляторного впливу. М-Тест запроваджено в Україні на виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Останні новини Чернігівщини

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35

У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за  працевлаштування переселенців

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.

російська армія обстріляла селище Десна на Чернігівщині

російська армія обстріляла селище Десна на Чернігівщині 12:19

Сьогодні о 5 ранку росіяни обстріляли ракетами селище Десна. За попередньою інформацією є постраждалі. Деталі щодо наслідків уточнюються.