Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 11:55:48

Поліція підвищує правосвідомість та правову культуру молодої генерації

12.12.2016   07:57Агенцiя

В рамках щорічної Міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насилля» та Всеукраїнського тижня права, поліцейськими підрозділів ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області по всіх навчальних закладах області проводилися зустрічі та бесіди просвітницького і виховного характеру, спрямовані на підвищення правосвідомості учнівської молоді, запобігання втягнення її у вживання наркотиків, алкоголю та тютюнопаління, а також на профілактику антигромадської поведінки.

Старший інспектор сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП майор поліції Олег Шарпатий відвідав з лекцією «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр», де поспілкувався з його вихованцями. В процесі бесіди, на якій, до речи, були присутні не лише учні 11-16 років, а й вчителі та педагоги-організатори, поліцейський торкнувся теми найбільш поширених серед підлітків правопорушень, розповів про правові наслідки того чи іншого вчинку, адміністративну та кримінальну відповідальність за їх скоєння.

В процесі невимушеного спілкування і діти, і дорослі задавали чимало запитань правоохоронцю стосовно різних життєвих ситуацій та способів їх вирішення, на що отримали повні та вичерпні відповіді.

На завершення зустрічі, підсумовуючи сказане, майор поліції Олег Шарпатий зазначив, що порушення законодавства (як кримінального, так і адміністративного) тягне за собою не лише матеріальні та моральні збитки (штрафи, обмеження чи навіть позбавлення волі), а й на все життя плямує людині біографію, адже особа з судимістю не зможе влаштуватися на престижну роботу, виїхати за кордон та, навіть, зіпсує репутацію своїм майбутнім нащадкам.

Ще одна лекція поліцейськими Управління превентивної діяльності ГУНП цього дня була проведена в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Її проводив інспектор ювенальної превенції лейтенант поліції Дмитро Литовченко.

Тема зустрічі – профілактика наркоманії серед підростаючого покоління через роз'яснення про руйнівні наслідки зловживання психоактивних речовинами, причини наркотизації, симптоми залежності та  лікування наркоманії.

Для підтвердження своїх слів, поліцейським було продемонстровано відеоролик, в якому відображено всю мерзотну сутність наркотичного притону, ганебне обличчя збувача зілля, потворність його споживача, страшні наслідки пристрасті – моральне і фізичне самознищення.

Поліцейський акцентував увагу слухачів на небезпеці психологічної деградації людини, що приймає наркотики, де паралельно із потягом до наркотику відбувається різке звуження інтересів особи, її потреб та мотивів поведінки.

Також правоохоронець пояснив учням, що успіх лікування наркоманії залежить в першу чергу від бажання хворого вилікуватись. Організація профілактичних масових заходів для юнацтва та молоді спрямована на вчасне запобігання намірам спробувати наркотик.

За свідченнями педагогів, такі уроки правової освіти однозначно йдуть підліткам на користь і роблять їх більш дорослими у питаннях правосвідомості та поваги до закону.

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини