Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 23:45:08

Професор Ніжинського університету – кавалер ордену "За заслуги" – видав шістдесяту ґрунтовну працю

10.11.2016   07:47Агенцiя

8 листопада, у місті Ніжин – культурній столиці північного Лівобережжя України – відбувся академічний урочистий захід. У стінах Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя представили книгу Григорія Васильовича та Олександра Григоровича Самойленків «Ніжинська вища школа у спогадах студентів і викладачів».

Принагідно запрошений на захід голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч вручив її співавтору – професору Григорію Самойленку – високу державну нагороду. Відзначили також й інших викладачів та науковців вишу.

Указом Президента України за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм Григорія Васильовича Самойленка – завідувача кафедри російської і зарубіжної літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – нагороджено орденом «3а заслуги» II ступеня.

Вручаючи нагороду, голова Чернігівської обласної державної адміністрації відзначив вагомість наукового і педагогічного внеску пана професора, подякував за невтомну плідну працю – педагогічну, з розвитку історії культури та, власне, з примноження культури України, побажав успіхів у подальших трудах та їхнього примноження учнями. Також Валерій Куліч підкреслив високу значущість Ніжинської вищої школи – Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя в історії та сьогоденні Чернігівщини й України загалом.

Проте нагородження професора високою державною відзнакою було лише одним із підстав для урочистості. Разом із цим, широкому колу було представлено книгу «Ніжинська вища школа у спогадах студентів і викладачів» авторства Григорія Васильовича та його сина – нині ректора університету, історика Олександра Григоровича Самойленка. У двох томах, які містять унікальні документи й понад 500 фотоілюстрацій, розкриваються деякі аспекти історії навчального закладу, його студентів, випускників та викладачі, вплив школи на історію України та долі визначних особистостей. Одними із перших, кому було презентовано новодрук, стали голова ОДА Валерій Куліч, начальник управління освіти і науки Чернігівської ОДА, випускник Ніжинського університету Микола Конопацький, Ніжинський міський голова Анатолій Лінник та колеги авторів – викладачі й науковці.

Академічної атмосфери заходу додавали, крім іншого, мелодійні музичні композиції молодіжного хору «Світич» та солістів-викладачів і студентів кафедри вокально-хорової майстерності факультету культури та мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Також принагідно нагороди було вручено цілій плеяді освітян і науковців із числа викладачів вишу.

Наказами Міністерства освіти і науки України нагрудним знаком «Відмінник освіти» нагороджено:

Гусейнову Ларису Василівну – декана факультету культури і мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Лісову Тетяну Володимирівну – доцента кафедри прикладної математики, інформатики і освітніх вимірювань Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Москаленка Олега Вадимовича – доцента кафедри хімії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України відзначено Надію Михайлівну Пасік – доцента кафедри української мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Подякою Міністерства освіти і науки України відзначено:

Блажко Марію Іванівну – доцента кафедри німецької мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Курсона Валерія Миколайовича – старшого викладача кафедри вокально-хорової майстерності Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Лобань Ларису Олексіївну – доцента кафедри біології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Моціяку Олену Миколаївну – доцента кафедри української літератури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Пихтіну Ніну Порфиріївну – доцента кафедри дошкільної освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Плотнікова Євгена Олександровича – доцента кафедри прикладної лінгвістики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Наказом Національної академії педагогічних наук України знаком «Ушинський Костянтин Дмитрович» нагороджено:

Бойко Надію Іванівну – завідувача кафедри української мови, професора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Моціяку Петра Петровича – доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Після завершення урочистого заходу голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч ознайомився з музеями університету: частиною експозиції музею імені Миколи Гоголя та картинною галереєю Ніжинської вищої школи – унікальним та одним із найбагатших державних зібрань України.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.