Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 23:28:32

У Чернігові обговорювали, як "одягнути" будинок правильно

22.10.2016   14:21Агенцiя

Перетворення будинку в об’єкт економії можливе за рахунок використання енергоефективних інструментів.

Яких саме, розглядали під час інформаційної зустрічі «Програми підтримки енергоефективності – інструмент допомоги багатоквартирним будинкам» 21 жовтня у Чернігівському міському центрі зайнятості.

Захід провела Громадянська мережа ОПОРА.

«Об’єднання жителів багатоквартирних будинків надає безліч можливостей, в тому числі шанс ефективно провести термомодернізацію.
Будинки з ОСББ можуть скористатися програмою державної підтримки населення, яка передбачає відшкодування суми кредиту на енергоефективні заходи. Для придбання енергоефективних матеріалів та обладнання держава компенсує 40% кредитних коштів для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ЖБК. А для будинків, у яких є отримувачі субсидій, – 70%», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Скористатися перевагами програми просто: необхідно визначитися з енергоефективним заходом і підготувати необхідні документи. Програму підтримують три банки: Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Для придбання «негазових» котлів, компенсація складатиме 20%, а на придбання енергоматеріалів та обладнання – 30% частини тіла суми кредиту.

Більше того, в Чернігові місцева влада розробила програму, яка додатково компенсує ще 40%. Відтак, представникам ОСББ доведеться сплатити тільки 20% вартості витрачених матеріалів, а інша частина буде повернена з державного та місцевого бюджетів.

У результаті, якщо проводити утеплення фасаду, можна не тільки отримати тепліше приміщення, а й майже вдвічі скоротити витрати на тепло. При цьому важливо звертати увагу на правильність проведення термомодернізації. Неправильне за технічними нормами, клаптикове утеплення може нанести шкоду конструкціям будівлі.

А повне утеплення фасаду допоможе запобігти утворенню плісняви або інший руйнації стін будинку. Тобто енергоефективні заходи, за умови правильної реалізації, здатні знизити суми у платіжках завдяки економії ресурсів.

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.