Як зробити будинок ефективним
Власне житло – це фортеця, особливо якщо власник знає, як правильно її укріплювати. Зберігати ресурси та економити вчилися під час інформаційної зустрічі «Тарифи на електрику зростають: як зменшити платіжку?», яку провела Громадянська мережа ОПОРА 16 вересня у Чернігівському міському центрі зайнятості.

Учасниками стали відвідувачі центру зайнятості, які виявили бажання дізнатися більше про енергоефективність, щоб у подальшому використати поради на практиці у власному житлі.
«Термомодернізація – один з інструментів, який дає можливості для економії та покращення умов проживання жителям багатоквартирних будинків. Будинки, у яких створені ОСББ, можуть скористатися програмою державної підтримки населення, що передбачає відшкодування суми кредиту на енергоефективні заходи.
Для придбання енергоефективних матеріалів та обладнання держава компенсує 40% тіла кредиту для ОСББ та ЖБК», – роз’яснює Наталя Висіканець, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА.
Щоб скористатися програмою, потрібно визначитися з енергоефективними заходами, які співмешканці хочуть реалізувати, та підготувати відповідні документи. Обирати можна між трьома акредитованими банками: Ощадбанком, Укргазбанком та Укрексімбанком.
Узяти участь в програмі можуть і власники індивідуальних будинків. Для придбання «негазових» котлів компенсація складатиме 20%, а на придбання енергоматеріалів та обладнання – 30% частини суми кредиту.
Правильна реалізація енергоефективних заходів дозволяє знизити суми у платіжках за комунальні завдяки економії ресурсів.
Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники інформаційної зустрічі отримали постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
В області створюють систему підтримки людей, які зазнали сексуального насильства, пов’язаного з війною 14:08
Жінки та діти складають переважну більшість серед тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти, включаючи біженців і вимушених переселенців. Чернігівська область є прикордонною. В регіоні велись активні бойові дії, частина території перебувала в окупації. Тому тема підтримки постраждалих від сексуального насильства є дуже актуальною.
У Чернігові поліцейські ліквідували підпільний цех та вилучили понад 11 тонн етилового спирту 11:25
В ході реалізації оперативної інформації оперативники карного розшуку та управління стратегічних розслідувань поліції Чернігівщини спільно зі співробітниками Чернігівського райуправління поліції виявили підпільний цех з фасування етилового спирту в промислових масштабах. Загалом поліцейські вилучили понад 11 тонн етилового спирту.

Поскаржитися на зачинене укриття можна до поліції 11:20
Якщо укриття зачинене —подати скаргу можна до Нацполіції на лінію «102».

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону 11:05
28 червня о 18.00 год. Чернігівський драмтеатр ім.Т.Г.Шевченка запрошує на прем’єрний показ вистави «Війна» https://teatr.cn.ua/repertuar/vijna/ , поставленої молодим режисером Олексієм Трішкіним за п’єсою сучасного шведського драматурга Ларса Нурена.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 пожежу та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.