Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 травня, 05:20:10

39 колишніх військовослужбовців-учасників АТО та членів їхніх сімей розпочали перепідготовку в Чернігівському національному технологічному університеті

19.09.2016   09:34Агенцiя

Нещодавно Чернігівський національний технологічний університет гостинно прийняв у свою студентську родину 39 колишніх військовиків та членів їхніх сімей. У рамках реалізації Проекту «Україна – Норвегія» вони розпочали трьохмісячне навчання за програмою перепідготовки та підвищення кваліфікації.

У Чернігові навчання в рамках програми «Професійна підготовка звільнених в запас військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур, членів їх сімей та сприяння їх працевлаштуванню» розпочалося вже вдруге і є абсолютно безкоштовним. Нині група слухачів складається переважно з учасників антитерористичної операції.

 – Програма курсу загалом містить 500 академічних годин, – розповіла керівник PR-відділу Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольга Філіна. – Під час навчання слухачі отримають необхідний мінімум знань в рамках програми «Інтернет-технології в бізнесі та WEB-дизайн», а також з ними працюватимуть фахівці відповідної галузі, які поділяться з ними секретами майбутньої професії та допоможуть досконало опанувати нові знання. А після завершення курсу місцева громадська організація «Чернігів європейський» забезпечить працевлаштування слухачів.

Ознайомча зустріч слухачів і педагогічного колективу відбулася в навчальній аудиторії університету, прикрашеній національною символікою та державними прапорами Королівства Норвегія і України. До присутніх звернувся ректор університету Сергій Шкарлет:
 – Шановні друзі! До ваших послуг унікальна можливість скористатися інтелектуальною скарбницею нашого університету, – зазначив він. – У порівнянні з попереднім курсом програма навчання зазнала істотних змін. Ви будете більше співпрацювати з роботодавцями щодо набуття професійних знань і навичок, які знадобляться вам за певним місцем роботи. Буде більше практики, в тому числі, і за реальним місцем майбутнього працевлаштування.
 
Завідувач кафедри навчального закладу Олександр Велігорський  ознайомив слухачів з дисциплінами, які опановуватимуть упродовж навчання та графіком проведення занять. Він зазначив, що в ході курсу опановуватимуться як front-end так і back-end технології розробки сайтів, вивчатиметься створення шаблонів Web-сторінок та дизайн у програмах Photoshop та Illustrator, використання кодів HTML. А до кінця курсу слухачі самостійно  розроблять сайт типу інтернет-магазину.

Перший випуск у Чернігові за цією програмою відбувся навесні поточного року. Тоді учасники проекту вивчали основи підприємницької діяльності. В результаті третина з них змогла знайти роботу чи заснувати власний бізнес.

Про результативність навчання свідчить і розповідь колишнього випускника курсів, учасника АТО Сергія Зіберта:
– Після закінчення курсу навчання я написав бізнес-план власної справи «Черешневий сад», – ділиться він. – Планую, зокрема, висаджувати елітні саджанці черешні, встановити системи крапельного поливу та придбати необхідний для цього транспорт та устаткування. У проекті розрахував необхідні для цього інвестиції, поточні витрати та ризики. Зараз документи за проектом розглядаються в Норвезько-українській торговій палаті. Маю надію отримати початковий капітал та розпочати бізнес.

Нині програму навчання дещо модернізували. Учасникам проекту пропонують освоїти базові знання зі створення власного веб-сайту. За словами викладачів слухачам доведеться багато і напружено працювати. Та це того варте, адже після випуску вони зможуть заснувати власний IT-бізнес або працювати у відомих закордонних компаніях, і відповідно отримувати достойну заробітну плату.
Передбачено, що у ході проекту з учасниками поділяться досвідом професори Університету NORD (Норвегія).

Завершиться курс перепідготовки наприкінці грудня, після успішного складання заліків, іспитів та захисту випускної роботи.

Слухачі отримають свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації, спільний сертифікат Університету Нурланда та Чернігівського національного технологічного університету, а також спільний диплом Міністерства закордонний справ і Міністерства оборони Норвегії.

Останні новини Чернігівщини

Як пережили російську облогу чернігівські музеї? 10:35

Про те, як живуть музеї Чернігівщини рік після повномасштабного вторгнення — читайте у колонці Олі Носко для Суспільне Культура

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до  військової служби

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до військової служби 10:32

Під час проведення ревізії у Військовій частини А2995 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановлено низку порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 9 млн грн, а також неефективних управлінських рішень на суму майже 3 млн грн.

26 травня: Цей день в Україні і в світі

26 травня: Цей день в Україні і в світі 10:25

ДЕНЬ 457 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 457 RUSSIAN AGRESSION

На Новгород-Сіверщині браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 300 тис.грн 15:03

24 травня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Новгород-Сіверського району викрито два грубих порушення Правил рибальства.

Увага! Зміни: вулицю Любецьку перекриють до перетину з вулицею Широкою 14:45

Термін перекриття з 08:00 год 5 червня по 20:00 год. 1 жовтня 2023 року. Відповідне рішення погоджене на виконкомі Чернігівської міської ради сьогодні, 25 травня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини