Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 травня, 17:40:41

39 колишніх військовослужбовців-учасників АТО та членів їхніх сімей розпочали перепідготовку в Чернігівському національному технологічному університеті

19.09.2016   09:34Агенцiя

Нещодавно Чернігівський національний технологічний університет гостинно прийняв у свою студентську родину 39 колишніх військовиків та членів їхніх сімей. У рамках реалізації Проекту «Україна – Норвегія» вони розпочали трьохмісячне навчання за програмою перепідготовки та підвищення кваліфікації.

У Чернігові навчання в рамках програми «Професійна підготовка звільнених в запас військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур, членів їх сімей та сприяння їх працевлаштуванню» розпочалося вже вдруге і є абсолютно безкоштовним. Нині група слухачів складається переважно з учасників антитерористичної операції.

 – Програма курсу загалом містить 500 академічних годин, – розповіла керівник PR-відділу Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольга Філіна. – Під час навчання слухачі отримають необхідний мінімум знань в рамках програми «Інтернет-технології в бізнесі та WEB-дизайн», а також з ними працюватимуть фахівці відповідної галузі, які поділяться з ними секретами майбутньої професії та допоможуть досконало опанувати нові знання. А після завершення курсу місцева громадська організація «Чернігів європейський» забезпечить працевлаштування слухачів.

Ознайомча зустріч слухачів і педагогічного колективу відбулася в навчальній аудиторії університету, прикрашеній національною символікою та державними прапорами Королівства Норвегія і України. До присутніх звернувся ректор університету Сергій Шкарлет:
 – Шановні друзі! До ваших послуг унікальна можливість скористатися інтелектуальною скарбницею нашого університету, – зазначив він. – У порівнянні з попереднім курсом програма навчання зазнала істотних змін. Ви будете більше співпрацювати з роботодавцями щодо набуття професійних знань і навичок, які знадобляться вам за певним місцем роботи. Буде більше практики, в тому числі, і за реальним місцем майбутнього працевлаштування.
 
Завідувач кафедри навчального закладу Олександр Велігорський  ознайомив слухачів з дисциплінами, які опановуватимуть упродовж навчання та графіком проведення занять. Він зазначив, що в ході курсу опановуватимуться як front-end так і back-end технології розробки сайтів, вивчатиметься створення шаблонів Web-сторінок та дизайн у програмах Photoshop та Illustrator, використання кодів HTML. А до кінця курсу слухачі самостійно  розроблять сайт типу інтернет-магазину.

Перший випуск у Чернігові за цією програмою відбувся навесні поточного року. Тоді учасники проекту вивчали основи підприємницької діяльності. В результаті третина з них змогла знайти роботу чи заснувати власний бізнес.

Про результативність навчання свідчить і розповідь колишнього випускника курсів, учасника АТО Сергія Зіберта:
– Після закінчення курсу навчання я написав бізнес-план власної справи «Черешневий сад», – ділиться він. – Планую, зокрема, висаджувати елітні саджанці черешні, встановити системи крапельного поливу та придбати необхідний для цього транспорт та устаткування. У проекті розрахував необхідні для цього інвестиції, поточні витрати та ризики. Зараз документи за проектом розглядаються в Норвезько-українській торговій палаті. Маю надію отримати початковий капітал та розпочати бізнес.

Нині програму навчання дещо модернізували. Учасникам проекту пропонують освоїти базові знання зі створення власного веб-сайту. За словами викладачів слухачам доведеться багато і напружено працювати. Та це того варте, адже після випуску вони зможуть заснувати власний IT-бізнес або працювати у відомих закордонних компаніях, і відповідно отримувати достойну заробітну плату.
Передбачено, що у ході проекту з учасниками поділяться досвідом професори Університету NORD (Норвегія).

Завершиться курс перепідготовки наприкінці грудня, після успішного складання заліків, іспитів та захисту випускної роботи.

Слухачі отримають свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації, спільний сертифікат Університету Нурланда та Чернігівського національного технологічного університету, а також спільний диплом Міністерства закордонний справ і Міністерства оборони Норвегії.

Останні новини Чернігівщини

Правоохоронці затримали чоловіка, у якого в машині виявили підозрілу речовину

Правоохоронці затримали чоловіка, у якого в машині виявили підозрілу речовину 11:58

Під час несення служби на одному з блокпостів міста Чернігова, гвардійці зупинили легковий автомобіль марки Renault, який рухався після початку комендантської години.

«Док» на війні у Чернігові

«Док» на війні у Чернігові 11:53

– Страшно було перші три дні, – згадує колишній лікар-дантист, а нині тероборонівець Чернігова Богдан із позивним «Док».

Новий в.о. Генерального директора Чернігівської обласної дитячої лікарні розповів про плани на посаді

Новий в.о. Генерального директора Чернігівської обласної дитячої лікарні розповів про плани на посаді 11:37

Планує ремонт бомбосховища, а головна мета – зробити Чернігівську обласну дитячу лікарню найкращою в Україні.

#КодНації. Чернігівський обласний філармонійний центр створив відео до Дня вишиванки 11:19

19 травня 2022 року – світ відзначає День вишиванки. Це міжнародне свято відзначається щороку кожного третього четверга травня і покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 18 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 18 травня 11:08

У Чернігівській області 18 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.