Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 січня, 05:36:35

Відбувся міжрегіональний історико-освітній проект для керівників та активістів німецьких громадських організацій України

15.08.2016   11:04

В санаторії "Десна", с. Ладинка відбувся міжрегіональний історико-освітній проект для керівників та активістів німецьких громадських організацій України "Der Blick zurück", присвячений 75-им роковинам депортації німецького населення України.

У проекті взяли участь представники німецьких громадських організацій з наступних міст: Одеса, Кременчук, Біла Церква, Кривий Ріг, Олександрія, Чернігів, Кіровоград, Житомир, Запоріжжя, Кам'янське (Дніпродзержинськ), Дніпро, Городня, Хмельницький.

З великим інтересом учасники проекту прослухали лекції, присвячені трагічній долі німецького народу і взяли активну участь в їх обговоренні: "Німці Причорномор'я. Історія і сучасність" - лектор Ельвіра Плесская (Одеське національно-культурне товариство німців "Wiedergeburt"; "Німці Дніпропетровщини. Репресії в час другої світової війни "- лектор Володимир Райнберг (Дніпровське товариство німців" Wiedergeburt ";" Німецькі поселення на Чернігівщині в кінці 17 ст. (Біловезька колонія). Депортація німецького населення в 1943 році "- лектор Олена Ісаєнко (Чернігівський німецький культурний центр "Взаємодія").

Глибоко хвилюючим було проведення круглого столу "Палаючі свічки пам'яті", де учасники розповідали про трагічну долю етнічних німців, які проживають в їх регіонах.

В рамках проекту проходили щоденні заняття з німецької мови (викладач - Олександр Мневец), заняття вокального гуртка, були розучені німецькі пісні річного календарного циклу. З піднесенням учасники сприйняли лекцію-концерт "Марлен Дітріх. Творчість великої німецької співачки та актриси" у виконанні Вальдемара Письменного і Світлани Пилипенко.

Проект відвідав Голова Ради німців України Володимир Лейсле. Він провів бесіду-дискусію, в обговоренні якої представники німецьких громадських організацій взяли активну участь. Проект проводився за ініціативою Ради німців України.

Організатор проекту - Чернігівська міська громадська організація Німецький культурний центр "Взаємодія" (керівник - Віктор Бальцер).

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту 13:25

27 січня, в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1 листопада 2005 року.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 12:42

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини 12:25

Минулого тижня під час робочої поїздки на Корюківщину голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із Корюківським міським головою Ратаном Ахмедовим відвідали ТОВ «Слав-Форест». Це найбільший завод з переробки деревини в області. Обсяг інвестицій – 10 мільйонів євро.

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні 12:12

Минулого року у Чернігові в мікрорайоні Масани відкрили новий сучасний дошкільний освітній заклад №3 «Дитяча Академія».

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі 12:03

Колектив “Ґердан” добре знайомий любителям музики — і не тільки в Україні, а й далеко за її межами, його можна назвати одним з мистецьких символів Прикарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини