Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 23:08:47

А ви вже навчили свій будинок зберігати тепло?

09.08.2016   08:05Агенцiя

Незважаючи на існуючі можливості, у Чернігові ще багато будинків, які «не навчені» ефективно використовувати ресурси. Тому 5 серпня була проведена чергова інформаційна зустріч «Що ми знаємо про ОСББ та можливості термомодернізації» для відвідувачів Чернігівського міського центру зайнятості.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець розповідала учасникам заходу, що варто робити в приміщенні, аби не допустити енерговтрат.
Мова йшла як елементарні заходи в окремих квартирах, так і глобальні заходи: утеплення фасаду будинку, встановлення індивідуального теплового пункту, заміна вікон в під’їзді або дверей, що значно змінює і стан будинку, й витрати на його утримання.

Відтак, будинки з утепленим фасадом в період опалювального сезону економлять майже 30% тепла. Постає питання коштів, які потрібні для встановлення енергоефективного обладнання або здійснення енергоефективних заходів. Вирішенням стають державна та місцева програми підтримки ОСББ та ЖБК, які покликані спростити процес покращення власного житла.

При здійсненні термомодернізації важливо пам’ятати, що краще знайти людей, які мають ліцензію для таких робіт, аніж потім переробляти. Спеціалісти мають розрахувати потрібний шар шуби для утеплення стін залежно від розташування. Перед початком робіт важливо провести деталізований термоаудит, який дозволить підібрати найкращий вид утеплення.

«Важливо не тільки знайти кошти на впровадження енергоефективних заходів, а й максимально правильно їх застосувати. Адже у Чернігові не так багато компаній, які мають ліцензію на проведення термомодернізаційних робіт. У більшості випадків це ліцензії на проведення висотних робіт, тобто зовсім інший профіль. Тож будьте максимально уважні та обачливі в тому, кому довіряєте ремонт власного будинку», – роз’яснила Наталя Висіканець.

Максимальну ефективність дозволить отримати сума всіх заходів: починаючи від правильного провітрення приміщень та регулювання допустимої довжини штор – і закінчуючи більш масштабними заходами. Так ви «навчите» власний будинок не витрачати дарма ресурси, які зараз в дефіциті.

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».