Медійникам Чернігівщини розповіли все про децентралізацію в області
Днями з медійниками області спілкувалися на тему «Журналіст як учасник реформи децентралізації: чому важливо про це писати?».

Тренінг проводився ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» в рамках проекту «Чому важливо писати про децентралізацію — місія журналіста у реформі», що реалізується за рахунок коштів обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада».
У зустрічі взяли участь фахівці Офісу реформ області, Асоціації міст України, Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, експерти з децентралізації та громадськість.
ЗМІ області, звичайно ж, не оминали і досі реформу номер один в країні. Як свідчить моніторинг, про децентралізацію в регіоні пишуть і кількісно, і якісно по-різному. Так в Інтернет-виданнях про реформу з’являється 1-2 повідомлення на день, з них власні матеріали – не частіше 1-2 разів на місяць.
У друкованих ЗМІ висвітлюється сам процес децентралізації — збори громад, обговорення та зустрічі, подаються коментарі. У соціальних медіа — точка зору експертів та політиків, коментування негативу.
Матеріали про децентралізацію, загалом, такі:
- спеціально підготовлені статті місцевого офісу реформ, представництва Асоціації міст України;
- повідомлення ОДА/ РДА / органів влади, які опікуються питаннями децентралізації;
- власна інформація ЗМІ: репортажі, розслідування проблем, інтерв’ю, інформація за підсумками форумів, круглих столів, зустрічей у громадах;
- іміджеві матеріали політиків, посадовців, нардепів.
Утім, як свідчать опитування, люди на селі все ж мало знають про реформи в країні, більш того бояться їх. Тому під час тренінгу спікери не лише пояснили специфіку реформи на прикладі регіону, а й надали дані про конкретні результати.
Координатор Офісу реформ та регіонального розвитку в Чернігівській області Ірина Кудрик зауважила, що реформа децентралізації ґрунтується на такій формулі: спроможність = повноваження + ресурси + відповідальність.
Загалом більшість законодавчих ініціатив та перші практичні кроки щодо реформи були зроблені в 2015-му. Саме цього року Верховна Рада та Уряд спромоглися на низку законодавчих актів та інших інструктивних документів, які дозволили розпочати процеси об’єднання громад. Тоді за кілька місяців, до літа 2015 року, після значної інформаційної роботи з громадами Чернігівська обласна рада прийняла перспективний план об’єднання громад.
Втім, практичний процес об’єднання запустили лише в 5 громадах. Влітку-восени 5 громад змогли оперативно пройти всі передбачені законом процедури. Переконали своїх жителів і селян із сусідніх сіл. І на осінь 2015 року фактично утворились: Деснянська та Кіптівська об’єднані громади – у Козелецькому районі, Парафіївська – в Ічнянському, Вертіївська – в Ніжинському, Макіївська – у Носівському районах.
Уже готові до об’єднання ще 5 громад. Першою у 2016 році отримала позитивний висновок від Чернігівської ОДА (така процедура передбачена законом) Остерська громада.
Переконливі аргументи на користь об’єднання громад навів Регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Микола Силенко.
Це, зокрема, значне перевиконання бюджету в об’єднаних громадах; проекти що реалізуються цьогоріч, а також надходження субвенції на розвиток інфраструктури громад та інше.
Втім, ці результати помітні лише тим, хто таки не побоявся змін. Саме про перші історії успіху в уже об’єднаних громадах розповідала виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, депутат обласної ради Ірина Грозенко.
До слова, у рамках проекту також плануються прес-тури до об’єднаних громад.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.