Польський досвід громадських консультацій вивчили об’єднані громади Чернігівщини
З польським досвідом проведення громадських консультацій ознайомилися представники трьох об’єднаних громад Чернігівщини.

Посадовці та активісти із Вертіївської, Деснянської та Кіптівської об’єднаних громад разом із колегами із Черкаської і Полтавської областей відвідали із навчальним візитом Польщу.
Упродовж тижня вони зустрічалися із представниками місцевого самоврядування, неурядових організацій Нижньосілезького та Любуського воєводств. Зокрема, відвідали сільські гміни Вінсько та Дзержонюв, місько-сільські гміни Жмігруд, Пешице та Львувек-Шльонський, солтиство Доброчин.
За словами заступника директора Фундації ПАУСІ Кшиштофа Фільсека, програма навчального візиту орієнтувалася на формування розуміння важливості громадських консультацій на різних рівнях, як у невеликих населених пунктах, так і значно більших. «Ми навмисне не обирали найкращі гміни. Українці мали змогу ознайомитися із життям звичайних гмін та солтисів. Люди у таких місцях горді своїми досягненнями і готові ділитися досвідом», - сказав він.
Навчальний візит до Польщі відбувся у рамках проекту «Без мешканців не вдасться. Громадські консультації як стандарт функціонування об’єднаних громад», що реалізується в Україні Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ та фондом «Школа лідерів» (Польща).
Довідка:
Гміна – найменша адміністративна одиниця у Польщі, її очолює війт. Гміна може об’єднувати кілька сіл, у яких на виборних посадах працюють солтиси (посада громадська), також може бути місько-сільською. Гміни об’єднані у повіти, повіти – у воєводства.
Інформація надана Фундацією ПАУСІ.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.