Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 08:38:03

Студенти Чернігова обговорюють не відпочинок, а сонячні батареї

18.05.2016   09:34

Інтерактивний семінар для студентів на тему «Альтернативна енергія – шлях до чистого майбутнього» 16 травня провела Громадянська мережа ОПОРА у Чернігові на базі громадської організації «Жменя».

До альтернативних джерел енергії можна віднести енергію сонця, вітру, геотермальну, аеротермальну, гідротермальну, енергію хвиль та припливів, гідроенергію, енергію біомаси, а також отриману з органічних відходів та біогазів.

«В Україні впровадження альтернативної енергетики лише набирає обертів, в той час, коли передові країни, наприклад, США та Китай, планують поступове збільшення частки відновлювальної енергетики мінімум до 30%. Розуміння мешканців необхідності і переваг впровадження в життя альтернативних джерел енергії дозволить цілій країні вийти на новий рівень збереження ресурсів. Коли жителі почнуть збирати кошти на нову сонячну батарею, а не телевізійну плазму, –  ми побачимо реальні зміни», – наголосила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Відтак, за даними проекту SciTech, у Німеччині сонячна енергетика продукує більше 5% всієї виробленої енергії в країні. Ісландія близько 30% своїх потреб у енергії забезпечує з геотермальних джерел. Данія забезпечує населення електроенергією на 30% з вітрової енергетики, ще 15% отримується шляхом перероблення біомаси. Італія більше 6% електроенергії генерує за рахунок сонячних електростанцій, а вітрова енергія і енергія біомаси забезпечують 11% потреб країни.

Студенти – слухачі семінару – ділилися власними планами. Зокрема, деякі з них бажають встановити в своєму помешканні надчутливу сонячну батарею. Один з учасників поділився, що чув про нові обкладинки, які планують випускати iPad, що можуть бути оснащені гнучкими сонячними батареями для портативної підзарядки гаджету.

Аналізували ситуацію в Україні за допомогою постерів на тему альтернативної енергетики, які підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.