Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 11:31:39

Протягом 2015 року професійне навчання за актуальними професіями та напрямами проходили понад 5 тисяч безробітних

20.01.2016   11:08Агенцiя

Пріоритетним напрямом діяльності служби зайнятості, який сприяє подоланню дисбалансу між попитом на робочу силу та її пропозицією, є професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікація безробітних.

Протягом 2015 року за направленням центрів зайнятості Чернігівської області професійне навчання за актуальними професіями та напрямами проходили понад 5 тисяч безробітних (на 3,1% більше показника 2014 року). Вони навчалися на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця, для самозайнятості та організації підприємницької діяльності.

Після закінчення навчання 4,7 тисяч колишніх безробітних або 98,4% були працевлаштовані. Безробітні освоювали такі професії: кухар, перукар (перукар-модельєр), манікюрник, токар, столяр, слюсар з ремонту автомобілів, водій тролейбуса, водій навантажувача, кондитер, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, лицювальник-плиточник, машиніст крана (кранівник), електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, машиніст автовишки та автогідропідіймача, оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні, швачка, закрійник, оператор заправних станцій, укладальник пиломатеріалів, деталей та виробів з деревини тощо.

Для оперативного задоволення потреб роботодавців 99 осіб проходили навчання за індивідуальними планами і програмами, понад 2 тисячі - підвищували кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Крім того, 616 безробітних проходили навчання задля організації підприємницької діяльності.

Служба зайнятості активно співпрацювала у напрямку підготовки кваліфікованих робітників з професійно-технічними навчальними закладами області: Чернігівськими професійними ліцеями побуту, деревообробної промисловості, залізничного транспорту і будівельним ліцеєм, вищим професійним училищем, Ніжинськими професійними ліцеєм побуту та сервісу і агарним ліцеєм, Чернігівським обласним навчально-курсовим комбінатом тощо.

Крім того, майже 1,5 тис. безробітних Чернігівщини набували нових професій у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у Рівненській, Одеській та Сумській областях. У результаті такої співпраці ринок праці області отримав якісну робочу силу, а безробітні – професію і бажану роботу.

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 11:13

6 квітня у сесійній залі міської ради відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Ніжин: Штаб ТЕБ та НС провів позачергове засідання

Ніжин: Штаб ТЕБ та НС провів позачергове засідання 11:08

6 квітня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулось засідання штабу з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Моніторингова кампанія щодо дотримання поліцією прав й свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів

Моніторингова кампанія щодо дотримання поліцією прав й свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів 10:45

Асоціація Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів у співпраці з БО “Галицька громада” починає нову моніторингову кампанію щодо дотримання поліцією прав й свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів.

ОТГ vs короновірус: як живуть громади Чернігівщини на карантині

ОТГ vs короновірус: як живуть громади Чернігівщини на карантині 10:35

Карантинні заходи, самоізоляція, обмеження пересування, епідемія, масковий режим та апарати ШВЛ стрімко увійшли до життя кожного з нас разом із таким поняттям як «коронавірус».

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила алгоритм подальших дій щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на Чернігівщині

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила алгоритм подальших дій щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на Чернігівщині 10:16

Як діяти в умовах посилення карантинних заходів та убезпечити жителів області, де вже зафіксовано перший летальний випадок через COVID-19, від наслідків зростання рівня захворюваності в Україні говорили під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.