Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 20:08:19

Якщо ви не маєте професії або ваш фах не затребуваний на сучасному ринку праці

17.11.2015   15:44Агенцiя

Державна служба зайнятості пропонує вам безкоштовно скористатися послугою з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Згідно з чинним законодавством професійне навчання організовується на замовлення роботодавців або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності, що гарантує ваше майбутнє працевлаштування.

Всі витрати, пов'язані з організацією навчання, здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості надає громадянам допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, при потребі компенсує витрати на проїзд та проходження медичного огляду, забезпечує проживання в гуртожитку.

Безробітні вчаться на підприємствах, а також у навчальних закладах як Чернігівської області, так і за її межами. Це й професійно-технічні та вищі навчальні заклади, навчально-курсові комбінати, автомобільні школи тощо. Крім того, служба зайнятості України має власну мережу навчальних закладів. Це сучасні центри професійно-технічної освіти з потужною навчально-виробничою базою європейського рівня. Такі заклади нині діють у Рівненській, Одеській, Харківській, Сумській, Львівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях.
Загалом протягом січня-жовтня 2015 року на Чернігівщині цією послугою скористалися майже 4700 громадян.

В області нині потрібні водії автотранспортних засобів, продавці, кухарі, слюсарі-ремонтники, трактористи, електрогазозварники, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, а в Чернігові, зокрема, водії тролейбусів. На фахівців цієї професії в обласному центрі сталий попит, адже кваліфікованих тролейбусників у місті бракує. Здобути затребувану на ринку праці професію можна безкоштовно за сприяння служби зайнятості.

Наразі за її направленням десять безробітних громадян уже оволодівають новою для них професією. Під час навчання, яке розпочалося наприкінці жовтня і триватиме 5,7 місяців, слухачі опанують теорію та пройдуть практику.

За цей час вони ознайомляться з рядом дисциплін, зокрема основами галузевої економіки і підприємництва, правових знань, інформаційними технологіями, будовою та технічним обладнанням тролейбуса, правилами дорожнього руху, охороною праці, основами безпеки руху, експлуатації тролейбуса і правилами обслуговування пасажирів. Кваліфіковані викладачі, сучасні методики навчання сприяють ефективному засвоєнню нових знань. Теоретичний курс безробітні опановують на базі КП «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат». До речі, це – єдиний навчальний заклад в області, який готує таких фахівців.

Потім, на виробничій практиці, слухачі закріплять здобуті знання та вчитимуться обслуговувати тролейбуси. Стажуватимуться вони в КП «Чернігівське тролейбусне управління» Чернігівської міськради, куди за направленням служби зайнятості й будуть працевлаштовані після успішної здачі всіх іспитів.

Цього року вже одна група слухачів закінчила навчання. В результаті сім безробітних працевлаштовано водіями тролейбусів.

Отже, якщо і ви мрієте здобути актуальну професію і прагнете знайти роботу, звертайтесь до служби зайнятості! Можливість освоїти фах, який сьогодні користується попитом на ринку праці, або підвищити свою кваліфікацію до сучасних вимог роботодавців для багатьох громадян є запорукою успішного працевлаштування.

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.