Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 вересня, 03:50:58

Вчимося правильно діяти в надзвичайних ситуаціях

24.10.2015   09:26Агенцiя

У період з 19 по 23 жовтня проводились заняття з категорією слухачів «Заступники керівників суб’єктів господарювання».

В ході занять до слухачів було доведено порядок організації та функціонування системи цивільного захисту, можливі заходи по зменшенню наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Викладачі центру розповіли, як правильно планувати та проводити евакуаційні заходи у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. Слухачі ознайомились з новими нормативними документами у сфері цивільного захисту.
   
Окрема тема була присвячена медичному захисту у надзвичайних ситуаціях, бо люди, які знають основи надання першої домедичної допомоги, повинні бути у кожній родині, серед співробітників і сусідів. В програмі функціонального навчання та програмах постійно-діючих семінарів передбачено вивчення цих питань. А оскільки тільки практичне вивчення кожного навчального питання учасниками занять може сприяти виробленню міцних навичок, необхідних для надання домедичної допомоги потерпілим у складних умовах надзвичайних ситуацій, то після набуття теоретичних знань, слухачами курсів було відпрацьовано практично: прийоми проведення серцево-легеневої реанімації на тренажері –манекені «Максим» з індикацією і тестовими режимами.

Також виконали деякі види пов’язок, такі як «чепець», «рукавичка», «рицарська рукавичка» та хрестоподібна пов’язка на потиличну частину голови. Слухачі дізнались, як можна при необхідності накладати пов’язки за допомогою хустки або шарфа в ситуації, якщо нема бинта.
   
Щоб визначити єдину думку сприйняття питань цивільного захисту та обмінятись досвідом, в кінці занять був проведений круглий стіл.
   
За результатами навчання слухачі отримали посвідчення державного зразка, які дійсні протягом 5 років, але головне — оновили свої знання щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, оскільки життя та здоров’я людей, є основним завданням нашої держави.

Останні новини Чернігівщини

У чернігівському ветеранському просторі святкували День борщу 16:04

Вже традиційно у другу суботу вересня українці відзначають День борщу.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00

Протягом минулої доби зареєстровано 23 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 22 пожежі.

Громадське об'єднання “Спілка ініціатив Чернігівщини” та ОВА запускають освітні заходи для громад Чернігівської області 15:58

Громадське об'єднання “Спілка ініціатив Чернігівщини” спільно з Чернігівською обласною військовою адміністрацією розпочинає серію навчальних заходів для представників органів місцевого самоврядування громад Чернігівської області.

Презентація артбуку "Етноекзистенція" 15:55

11 вересня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація артбуку "Етноекзистенція", автори-упорядники якого – прилуцькі історики і краєзнавці Віктор Моренець та Ігор Павлюченко.

Замах на вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району – чернігівця засуджено до 7 років ув’язнення

Замах на вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району – чернігівця засуджено до 7 років ув’язнення 10:32

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської окружної прокуратури визнано винним 50-річного чернігівця у закінченому замаху на умисне вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком Деснянського районного суду міста Чернігова його засуджено до 7 років позбавлення волі.