Відбувся тренінг "Основи комп’ютерної грамотності" для вимушених переселенців
7 жовтня у Регіональному тренінговому центрі, що діє на базі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка, відбувся тренінг "Основи комп’ютерної грамотності" для вимушених переселенців за проектом "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації", за адміністрування громадської організації "МАРТ" у рамках проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив".

Даний проект передбачає навчання внутрішньо переміщених осіб, що є користувачами бібліотеки, основам комп’ютерної грамотності та роботі в інтернеті. Програма тренінгу розроблена з урахуванням потреб учасників проекту. Група, яка налічує десять чоловік, буде займатися протягом місяця, один раз на тиждень. Заняття проводить тренер і волонтер бібліотеки Наталія Клюка.
"Більшість вимушених переселенців, які відвідують бібліотеку, не мають елементарних навичок і можливостей для виходу в інтернет. Вони не можуть знайти потрібну інформацію, подивитися новини, зв'язатися з родичами та знайомими, знайти собі житло, написати резюме та інше. Працівники нашої бібліотеки постійно їм у цьому допомагають. На щастя, знаходяться чуйні люди, фахівці своєї справи, які на волонтерських засадах допомагають бібліотеці навчати користувачів (вимушених переселенців) комп'ютерній грамотності. Це Наталія Клюка та Володимир Бузінов. У нелегкий час книгозбірні повинні спрямовувати свої зусилля на допомогу тим, хто стикається з тимчасовими труднощами, надаючи їм безкоштовну підтримку та бібліотечні послуги" – говорить керівник проекту Олена Попович.
На першому занятті учасники вивчали комп’ютер і принцип його функціонування. В результаті отримали початкові знання, позитивні емоції від знайомства і спілкування та мотивацію на подальше навчання та розвиток.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).