"Децентралізація: зміни заради майбутнього"
14 вересня інформаційно-роз'яснювальний семінар "Децентралізація: зміни заради майбутнього" зібрав у читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка науковців, економістів, освітян, бібліотечних та музейних працівників, студентську молодь.

Ярослав Жиденко, керівник офісу реформ у Чернігівській області зазначив, що процес децентралізації розпочався у минулому році. У квітні 2014 року Кабінетом Міністрів України була затверджена концепція реформування місцевого самоврядування, яка складається з трьох напрямків:
Перший – базовий: формування об'єднаних громад базового рівня адміністративно-територіального устрою України.
Другий – створення нових районів. В Чернігівській області їх може залишитись чотири-шість. Вони вирішуватимуть лише те, що відноситься до компетенції району: комунальна власність, вторинна медицина, школи-інтернати і т.д. Решта повноважень районів перейде до компетенції об'єднаних громад.
Третій напрямок – заключний, це області. По суті межі областей мінятися не будуть. Області перейменують в регіони. Тобто кількість обласних центрів така ж і залишиться. Змін зазнає лише форма управління.
Децентралізація на Чернігівщині надасть можливість укрупненим районам самостійно розпоряджатися коштами бюджету громади, видавати дозвільні документи та довідки в адміністративному центрі громади – такі переваги реального місцевого самоврядування обіцяє держава після проведення реформи децентралізації. За прогнозами завершення процесу децентралізації відбудеться до кінця 2017 року.
На закінчення Ярослав Жиденко відповів на численні запитання присутніх. Була переглянута література представлена на книжково-ілюстративній виставці "Адміністративно-територіальні реформи (АТР) в Україні починають втілюватись", яку організували працівники читального залу та відділу економічної літератури.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.